Ako sa zbaviť kruhov pod očami

Ako sa zbaviť kruhov pod očami
5 (100%) 1 vote

Aj vám každé ráno padá zrak na zreteľne viditeľné kruhy pod očami. Máme pre vás riešenia, s ktorými sa ich môžete zbaviť a váš deň začínať so skvelým pocitom.

Tmavohnedé oblasti  a opuchy pod očami patria medzi kozmetické problémy, ktoré ženy trápia v rôznych obdobiach života. Príčina ich vznika sa môže ukrývať v zlej strave, nadmernej konzumácii alkoholu, soli, kofeínu, fajčenia, v nedostatku spánku či v nekvalitnom spánku, v plači, prežívaní stresu, v  procese starnutia pokožky alebo ich jednoducho môžete zdediť po vašich predkoch. Rovnako ich môže zapríčiniť aj reakcia na niektoré lieky (napríklad antikoncepčné tablety) či môžu byť symptómom skrytého ochorenia.

Každá z nás chce vyzerať spokojne a príťažlivo. Vybrali sme vám zopár rád a trikov, vďaka ktorým vaše kruhy pod očami začnú pomaly miznúť.

Rýchla prvá pomoc

Ak prežívate ťažké obdobie, ktoré so sebou ako následok prináša nepríjemné zhnednutie pod očami, pomôžte si make-upom s výbornou krycou schopnosťou. Jeho efekt si môžete poistiť korektorom a podkladovým krémom, ktorý nanesiete vopred. Prirodzený look doplníte na pár ťahov špirály a jemnými líčkami. Dlhodobý účinok tejto prvej pomoci sa rovná nule, ale do práce môžete ísť so vztýčenou hlavou. To najdôležitejšie však je, aby ste si v práci na seba nekládli veľa povinností, zbytočne sa nenaháňali a vašim kruhom tak kontraproduktívne nefandili.

Šalátová uhorka vám pomôže

V uhorke môžeme nájsť výborného prírodného spojenca v boji s týmto neduhom. Nasledovný postup je potrebné absolvovať pravidelne v období, keď sa kruhy objavia. Najprv si zadovážte šalátovú uhorku (ak je to mimo sezóny, siahnite aj po aktuálnej ponuke v supermarkete, nemáte na výber), nakrájajte ju na plátky a vložte do chladničky aspoň na pol hodinky. Chlad pôsobí na kruhy pod očami rovnako pozitívne ako antioxidant uhorka. Následne plátky poukladajte na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť aspoň 10 až 15 minút.

Šálka kvalitného zeleného alebo čierneho čaju

Dbajte na kvalitu pri výbere čaju, aj keď tentokrát ho piť nebudete. Uvarte si šálku buď zeleného alebo čierneho čaju, nechajte ho odstáť a vychladnúť. Ďalej použite 2 tampóny, ktoré do šálky štedro namočte a priložte na kruhy pod očami a opäť nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. Procedúru opakujte pravidelne aspoň raz za deň. V čaji sa nachádzajú antioxidanty a tanín, ktoré majú na kruhy priaznivé liečivé prirodzené účinky.

Červený zázrak menom paradajka

Aj paradajka patrí k zelenine, ktorá obsahuje látku, ktorá má na kruhy pod očami tie správne páky. A to konkrétne v podobe jedného z najsilnejších rastlinných antioxidantov menom lykopén. Návod je opäť jednoduchý. Odštavte niekoľko paradajok a do šťavy namočte tampóny, ktoré priložte na postihnuté miesta pod očami. Náš antioxidant sa už postará o svoje. Pomáha prirodzene tónovať pokožku a prispieva k jej zdravému vzhľadu. Šťavu na tvári nechajte pôsobiť 10 minút a na záver opláchnite studenou vodou. Samozrejme, môžete použiť aj džús s obchodu, ale za percenta uvedené na jeho obale neručíme.

Vyskúšajte aj slovenský zemiak

Rovnako ako pri paradajkách, aj zemiaky obsahujú látky, ktoré na pokožku pôsobia ozdravujúco a zároveň i omladzujúco. Ich bohatý obsah Vitamínu C je na nezaplatenia a veľmi jednoducho si ho môžeme aplikovať pod oči aj ako prevenciu vždy, keď z nich pripravujeme obed. Stačí, ak ich  surové poriadne nastrúhame a vytlačíme z nich šťavu, do ktorej namočíme vatové tampóny. Priložíme ich na pokožku a  počkáme dobrých 10 minút, kým sa z nich vitamíny absorbujú do tkaniva.

Nič nepokazíte ani jemnou masážou. Bruškami prstov pod očamisi  vmasírujte hydratačný krém. Podobne si môžete jednoducho pomôcť aj studeným obkladom. Jednoducho priložíte niečo malé a studené. Praktickými sú napríklad kocky ľadu, ktoré na vás počkajú vo vašom domácom zásobníku.

Kozmetické tipy na kruhy pod očami

Mizon Intensive Firming Solution Collagen Power

Spevňujúci krém si poradí nielen s kruhmi pod očami, ale aj opuchmi a vráskami. Je určený pre všetky typy pokožky a vhodný na použitie hneď, ako sa začnú objavovať prvé vrásky.

Páči sa nám

 • dodáva mladistvý vzhľad
 • hlboko hydratuje
 • rozjasňuje očné okolie

Nepáči sa nám

 • vyššia cena

Clinique Pep-Start

Osvedčený hydratačný krém od Clinique priaznivo účinkuje na vzniknuté kruhy pod očami a opuchy. Výhodou je, že sa hodí pre všetky typy pleti i všetky vekové skupiny a môžete ho používať aj pod make-up či korektor.

Páči sa nám

 • viditeľný efekt hneď v začiatkoch používania
 • skvele hydratuje
 • vyhladzuje aj jemné linky a vrásky

Nepáči sa nám

 • veľkosť pomer cena

Dermacol Caviar Long Stay

Tento dlhotrvajúci make-up oceníte počas náročných období. Má výbornú kryciu schopnosť a rovnako dobre dokáže zjednotiť aj odtieň vašej pokožky.

Páči sa nám

 • vhodný pre všetky typy pleti
 • obsahuje korektor v rovnakej farbe
 • dlhá trvácnosť
 • príjemná vôňa

Nepáči sa nám

 • na make-up má trochu netradičné balenie
 • ak nemáte mastnú pleť, odporúčame na pleť nakrémovať alebo použiť podkladovú bázu.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search