Ako sa jednoducho zbaviť akné s Aloe Vera

Ako sa jednoducho zbaviť akné s Aloe Vera
5 (100%) 2 votes

Priaznivé účinky aloe vera na pleť sú známe po celom svete. Táto rastlina je súčasťou rôznych kozmetických produktov a využíva sa aj na odstránenie akné. Pomáha v boji s vyrážkami a podporuje hojenie jaziev, ktoré po akné vznikajú. Pozreli sme sa na to, v čom spočíva priaznivý vplyv aloe vera na akné.

Antibakteriálne účinky

Aloe vera má silné antibakteriálne vlastnosti, vďaka čomu efektívne lieči akné a zmierňuje začervenanie spôsobené zápalom. Okrem toho zabraňuje baktériám, aby sa usadili v rankách po vyrážkach.

Dôležitou vlastnosťou aloe vera je to, že urýchľuje proces hojenia. Takže používaním prípravkov s aloe vera nielen zabránite tomu, aby sa vyrážky viac zapaľovali, ale tiež podporíte hojivé procesy v pleti.

Zbaví vás pocitu svrbenia

Aloe vera obsahuje magnézium, ktoré pomáha zmierniť pocity svrbenia spôsobené akné. Práve vďaka tomuto účinku je aloe vera vhodnou voľbou aj pri drobných povrchových poraneniach či na pokožku spálenú od slnka.

Odstraňuje mastnotu a nečistoty z pleti

Výbornou vlastnosťou aloe vera je, že odstraňuje z pleti nečistoty a mastný povlak. Tým sa stáva nielen prostiedkom na odstránenie akné, ale aj prevenciou proti jeho vzniku. Keď nanesiete aloe vera gél na tvár, veľkosť zapálených výražok sa zredukuje a boľavé opuchnutie sa zmierni. Od bolestí a nepríjemných pocitov na tvári sa vám rýchlo uľaví.

Zbohom jazvám vďaka aloe vera

Účinky aloe vera na pleť sú nielen v tom, že liečia akné, ale tiež podporujú hojenie jaziev. Aloe vera priaznivo vplýva na jazvičky po akné a podporuje regeneráciu pleti. Táto liečivá rastlina obsahuje látku antrachinón, ktorá pokožku posilňuje a osviežuje. Zároveň podporuje obnovu kožných buniek. A práve to je pri odstraňovaní jaziev po akné dôležité.

Používaním čistého aloe vera alebo prípravkov, ktoré túto rastlinu obsahujú, sa vaša pleť stane žiarivejšou a hladšou. A hlavne sa zbavíte esteticky nevzhľadných vyrážok.

Ako použiť aloe vera?

Ak chcete vyskúšať priaznivé účinky tejto rastliny na pokožku, možno bude vašou voľbou čerstvá aloe vera. Na tvár môžete použiť rôzne masky s aloe vera, ktoré si viete urobiť aj doma použitím ľahko dostupných ingrediencií.

Tip na masku s aloe vera a citrónom:

Pleťová maska s aloe a citrónovou šťavou vašu pleť osvieži a zároveň čistí póry. Zabíja tiež baktérie, ktoré môžu spôsobiť vznik vyrážok. Na masku budete potrebovať dve lyžice aloe, ktoré zmiešate s ¼ lyžice citrónovej šťavy. Túto zmes nanesiete na tvár a necháte pôsobiť 5 až 10 minút.

Spojenie aloe vera a citrónu vyčistí pleť a pôsobí preventívne proti vzniku nových vyrážok. Citrón pleť čistí a tiež sťahuje póry, vďaka čomu zabraňuje ich upchávaniu a vzniku čiernych bodiek.

Účinky aloe vera na akné sú viditeľné nielen pri použití čerstvej rastliny, ale tiež pri používaní kozmetiky s jej výťažkami.

DIET ESTHETIC Aloe Vera 

Vhodnou voľbou pri problémoch s akné je napríklad 100% čistý gél z aloe vera. Je ideálny na liečbu akné, zmierňuje začervenanie a podráždenie pokožky.

BABARIA Aloe Vera

Pleť trpiaca akné potrebuje dôkladné čistenie, o ktoré sa postará čistiaci gél. A keďže účinky aloe vera na akné sú priaznivé, čistiaci gél s obsahom tejto rastliny je pre problematickú pleť výborný.

Missha Pure Source

Táto plátenná maska vyčerpanú pleť upokojí, vyhladí a zároveń výborne zhydratuje. Je vhodná pre všetky typy pleti.

Foto: Pixabay.com

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search