EFT metóda vám môže pomôcť pri úzkostiach a strese

EFT metóda vám môže pomôcť pri úzkostiach a strese
5 (100%) 1 vote

EFT metóda a terapia predstavuje experimentálnu metódu liečby úzkosti a stresu, ktorá najmä v posledných rokoch naberá na popularite. Je táto metóda naozaj taká účinná pri boji s negatívnymi myšlienkami?

EFT, technika emocionálnej slobody, je metóda, ktorej cieľom je zmiernenie negatívnych myšlienok, spomienok a emócií. Táto technika spočíva v stimulácií špecifických tlakových bodov na tele, pričom od poklepania špecifických miest na tele sa očakáva, že praktizujúceho zbavia negatívnych emócií. EFT metóda využíva rovnaké body ako sa využívajú pri akupunktúre a akupresúre.

Autorom tejto terapeutickej metódy je Gary Graig, ktorý vychádzal z techniky MUDr. Roberta Callahana TFT (Thought field therapy), ktorú zjednodušil tak, aby ju mohla ľahko využívať väčšina ľudí.

Priaznivci alternatívnej medicíny využívajú EFT na liečbu úzkosti, depresie, fóbií a stresu.

Ako funguje EFT metóda?

EFT terapia je založená na výbere špeciálnych bodov na tele, cez ktoré podľa jej autora preteká energia tela. Podľa teórie EFT sú tieto body zablokované prostredníctvom negatívnych emócií a poklepanie na tieto body ich má opäť uvoľniť.

EFT terapia postup

Počas terapie sa človek zameriava na špecifické emócie, ktoré chce uvoľniť a zároveň poklepe na určené miesto na tele. Poklepanie na uvedené miesto a uvedomenie si negatívnych emócií má človeku pomôcť zbaviť sa nahromadenej negatívnej energie.

Ak uvažujete o použití EFT terapie je potrebné uvedomiť si, že ide o alternatívnu techniku, ktorej účinnosť doposiaľ nebola potvrdená. Najmä pokiaľ trpíte závažnejšími psychickými problémami a úzkosťou vyhľadajte pomoc skúseného odborníka na duševné zdravie. Lekár vám pomôže s liečbou vďaka vedecky preukázaným technikám, ku ktorým patria nielen lieky, ale aj rôzne formy psychoterapie. Tieto metódy majú preukázanú nielen bezpečnosť, ale aj účinnosť. Alternatívne metódy, vrátane EFT metódy, by sa mali používať len ako doplnok k týmto formám liečby.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search