Ako na fľaky po akné

Ako na fľaky po akné
4.4 (88.57%) 7 votes

Po stredne silnej a silnej forme akné môžu na vašej pleti zostať nepekné jazvy a fľaky. Fľaky po akné sú nepríjemným estetickým problémom, ktorý sa však dá riešiť. Prinášame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým sa fľaky po akné stanú minulosťou.

Fľaky po akné sú dôsledkom silného zápalu v pokožke, ktorý vyvolal hyperpigmentáciu. A hoci fľaky po akné nie sú jazvami, môžu byť trvalé a zbaviť sa ich nemusí byť jednoduché. Našťastie existuje niekoľko prostriedkov, ktoré ich viditeľnosť zmiernia.

Aj v prípade fľakov po akné platí, že dôležité je predchádzať ich vzniku. To môžete urobiť napríklad tým, že si vyrážky nebudete vytláčať. Vytláčaním si môžete zápal zhoršiť a ešte viac pleti uškodiť. Preto nie je výnimočné, keď vám po vyrážkach, ktoré ste si vytlačili, zostanú jazvy alebo fľaky.

Ako sa zbaviť červených fľakov po akné pomocou domácich receptov

V prípade, že máte na tvári čersvé fľaky po akné, domáce recepty môžu byť účinné. K osvedčeným prostriedkom patrí citrón, kokosový olej, ale aj uhorka. Prinášame vám zopár tipov na domáce recepty:

Kokosový olej na fľaky po akné

Kokosový olej pomáha zmierňovať viditeľnosť jaziev a fľakov po akné. Tuky, ktoré obsahuje, hydratujú pokožku a zabraňujú infekcii. Vitamín E a proteíny podporujú regeneráciu buniek a naštartujú liečebné procesy v pleti. Keďže má kokosový olej aj protizápalové vlastnosti, pomáha s vyblednutím fľakov po akné.

Naneste kokosový olej na odlíčenú a dôkladne vyčistenú pleť, poriadne premasírujte miesta, na ktorých sú fľaky po akné. Nechajte olej pôsobiť počas noci a ráno pleť poriadne umyte vlažnou vodou. Pri pravidelnom používaní by mali byť výsledky viditeľné.

Fľaky po akné a citrón

Na fľaky po akné je citrón výborným prostriedkom, pretože obsahuje bieliace látky. Tie spôsobia, že fľaky zblednú a stanú sa tak menej viditeľnými. Použitie citróna na fľaky po akné je jednoduché. Vytlačte šťavu z citróna a namočte do nej vatový tampónik alebo tyčinku do uší. Následne šťavu naneste na noc na postihnuté miesta a nechajte uschnúť. Po zaschnutí natrite pleť prírodným olejom, napríklad mandľovým alebo arganovým. Opakujte každý večer pred spaním.

Uhorka zosvetlí fľaky po akné

Obyčajná uhorka poslúži na zosvetlenie fľakov po akné. Stačí nakrájať uhorku na krúžky a tie potom dať na fľaky po akné. Nechajte uhorku pôsobiť 15 až 20 minút a potom pleť opláchnite teplou vodou a ošetrite hydratačným krémom. Zaujímavosťou je, že namiesto uhorky môžete rovnakým spôsobom použiť aj zemiak.

Fľaky po akné – ako sa ich zbaviť pomocou kozmetiky

Niekedy na fľaky po akné nestačia len domáce recepty, a tak je treba siahnuť po vhodnej kozmetike. Bieliaci krém na fľaky po akné by sme neodporúčali, pretože tieto produkty sú určené na pigmentové škvrny.
Na fľaky po akné by ste mali používať produkty s obsahom kyseliny glykolovej, vitamínom E a vitamínom C. Prinášame vám tipy na zopár vhodných prípravkov:

Bioliq Specialist Imperfections

Tento nočný krém odstraňuje stopy po akné a pomôže vám zjemiť nielen fľaky po akné, ale aj jazvy. Je vhodný pre všetky vekové skupiny a rovnako aj pre všetky typy pleti vrátane citlivej.

La Roche-Posay Effaclar DUO (+)

Korekčná a obnovujúca starostlivosť proti nedokonalostiam pleti predchádza vzniku stôp po akné. Obsahuje látky upokojujúce pleť a obnovujúce jej povrch.

PALMER'S Hand & Body Cocoa Butter Formula

Regeneračné sérum na jazvy predstavuje intenzívnu starostlivosť o pokožku. Keďže fľaky po akné sú hyperpigmentované stopy po vyrážkach, sérum na jazvy ich zjemní a pomôže zmierniť ich viditeľnosť.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search