Najlepší krém na kruhy pod očami 2019 – recenzie a porovnanie

Najlepší krém na kruhy pod očami 2019 – recenzie a porovnanie
5 (100%) 3 votes

Tmavé kruhy pod očami prispievajú k unavenému a opotrebovanému vzhľadu tváre. Väčšina z nás ich považuje za príznak únavy, úzkosti, stresu alebo nedostatku spánku. Ako sa však nelichotivých tmavých miest zbaviť? Pomôže vám v tom nielen zvoľnenie rýchleho tempa, dostatočný pitný režim, kvalitný spánok, ale aj najlepší krém na kruhy pod očami.

Čo spôsobuje kruhy pod očami?

Tmavé kruhy sú výsledkom tenkej vrstvy kože pod očami, cez ktorú presvitajú krvné cievy a krv. Tie sú jasnejšie, než kdekoľvek inde na tele. S pribúdajúcim vekom sa tenká pleť okolo očí stáva ešte tenšia a tuk, ktorý udržiava kožu napnutú, mizne. Preto je dôležité zamerať sa na tenšiu kožu pod očami, cirkuláciu a posilnenie kapilár v oblasti pod očami. Ako si však vybrať vhodný krém na kruhy pod očami? Naše recenzie vám vo výbere pomôžu.

#1 Clinique All About Eyes Rich

Tento produkt možno označiť ako najlepší krém na kruhy pod očami. Pomáha zmierňovať opuchy, odstraňovať tmavé fľaky a jeho veľkou výhodou je, že ho môžu používať aj nositeľky kontaktných šošoviek. Krém pekne vyživuje očné okolie, je hutný a po vklepaní prstom do okolia očí nezanecháva nepríjemný pocit. Stačí ho použiť málo a výsledky sú viditeľné v relatívne krátkom čase.

Jediným negatívom je vyššia cena, môžeme potvrdiť, že v tomto prípade sa za kvalitu oplatí priplatiť si.

Páči sa nám

 • vyživuje
 • dobre sa nanáša
 • efekt je viditeľný v krátkom čase

Nepáči sa nám

 • vysoká cena

#2 Avène PhysioLift

Tento očný krém okrem toho, že pomáha vypĺňať vrásky, odstraňuje opuchy a tmavé kruhy pod očami. Príjemne sa nanáša, pleť v okolí očí hydratuje a pri pravidelnom používaní bude očné okolie pôsobiť rozjasnene a mladistvejšie. Je hustý a stačí ho aplikovať len trošku.

Aj tento krém na kruhy pod očami je však pomerne drahý, avšak krem ceny mu nemáme čo vytknúť.

Páči sa nám

 • vypĺňa vrásky
 • pleť je mladistvejšia a rozjasnená

Nepáči sa nám

 • vyššia cena

#3 VICHY Aqualia Thermal 

Tento gél je vhodný aj na citlivú pleť. Okolie očí hydratuje, zmierňuje opuchy aj tmavé kruhy pod očami. Rozjasňuje a vyživuje očné okolie, a tak patrí k najlepším očným krémom.

Problémom môže byť jeho aplikácia, pretože sa dlhšie vpíja do pokožky, a tak ho treba do očného okolia jemne vklepkať.

Páči sa nám

 • vhodný na citlivú pleť
 • rozjasňuje

Nepáči sa nám

 • horšie sa vpíja do pleti

#4 MIZON Intensive Firming Solution Collagen Power 

Krém na kruhy pod očami od Mizon je vhodný aj na zrelú a citlivú pleť, je veľmi jemný a po pravidelnom používaní uvidíte rozdiel. Vypĺňa jemné vrásky a pleť v okolí očí pekne vyživuje.

Pri nanášaní je však potrebné chvíľku počkať, kým sa vsiakne, pretože hoci je jemný, jeho vpíjanie trvá dlhšie.

Páči sa nám

 • je jemný
 • vypĺňa vrásky v okolí očí

Nepáči sa nám

 • horšie sa vpíja do pleti

#5 BIOLIQ 35+

V porovnaní s ostatnými krémami v našej recenzii, je tento krém na kruhy pod očami mimoriadne cenovo dostupný. Krém nedráždi oči, kruhy pod očami jemne zmierňuje a rovnako pomáha uľaviť aj od opuchov.

Tomuto krému za uvedenú cenu naozaj nemáme čo vytknúť a vo svojej cenovej relácii patrí k skutočne veľmi dobrým produktom.

Páči sa nám

 • cena
 • uľavuje od opuchov a zmierňuje kruhy pod očami

Nepáči sa nám

 • nič sme nenašli

Ako sa zbaviť kruhov pod očami?

Kruhy pod očami trápia mnoho žien. Niektoré z nás ich majú len raz za čas po prebdenej noci, alebo po celom dni strávenom prácou s počítačom. Dôverne ich poznajú aj nositeľky okuliarov. Príčinou ich vzniku môže byť aj nedodržiavanie pitného režimu. Ako sa ich teda môžete zbaviť?

 1. Doprajte si dostatok spánku, ideálne osem hodín.
 2. Nezabúdajte na pitný režim a vypite minimálne dva litre vody denne.
 3. Pri práci s počítačom dajte vašim očiam čas na oddych. Každú hodinu odlepte pohľad od monitora a trochu si oči precvičte.
 4. Používajte vhodnú kozmetiku. Najlepší krém na kruhy pod očami vám pri pravidelnom používaní vyživí okolie očí a budete pôsobiť mladšie.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search