Najlepší make-up na mastnú pleť 2019 – recenzie a porovnanie

Najlepší make-up na mastnú pleť 2019 – recenzie a porovnanie
5 (100%) 4 votes

Mastná pleť vie občas poriadne znepríjemniť život a ak sa chcete vyhnúť neustálemu vyťahovaniu zrkadielka z kabelky a kontroly toho, či sa po hodine od nanesenia make-upu vaša tvár neleskne, mali by ste si zadovážiť najlepší make-up na mastnú pleť.

Ako sa však zorientovať v produktoch na trhu, keď ich je tak veľa? Veríme, že vám v tom pomôžu aj nasledujúce recenzie, v ktorých sme sa pozreli na to, aké make-upy najlepšie vyhovujú potrebám mastnej pleti.

Najlepší make up na mastnú pleť

Ak hľadáte make-up, ktorý má slabšie až stredné krytie a nezalieza do pórov, Revlon Cosmetics Colorstay je niečo pre vás. Jeho výhodou je, že na mastnej pleti vydrží po zapúdrovaní takmer celý deň.

V prípade, že chcete dosiahnuť prirodzený vzhľad pleti, no zároveň chcete zakryť jemné nedokonalosti, ideálnou voľbou bude pre vás make-up TimeWise Matte-Wear.

Mastná pleť sa často spája aj s rozšírenými pórami a tento problém účinne pomáha odstraňovať make-up Clarins Pore Perfecting.

Ak vás okrem mastnej pleti trápia aj spomínané rozšírené póry, aj make-up Clinique Stay Matte slúži na ich zamaskovanie. K jeho prednostiam patrí aj to, že je hypoalergénny, a tým pádom je vhodný aj pre citlivú pleť.

Do pätice na mastnú pleť  môžete vyskúšať aj tekutý make-up NYX Professional Makeup Total Control Drop. 

#1 Revlon Cosmetics Colorstay

Tento make-up má síce slabšie až stredne silné krycie schopnosti, no ak máte prvé vrásky, oceníte, že vám ich nezvýrazní. Konzistencia nie je veľmi hustá, na pleti nerobí fľaky a zjednocuje ju. Je dlhotrvácny, takže na tvári vydrží aj celý deň.

Odtieň tohto make-upu by ste však mali starostlivo zvážiť, pretože ten najsvetlejší je určený skutočný bleduľkám. Negatívom je, že na pleti oxiduje a vytvára jemný nádych do ružova a v niektorých odtieňoch do žlta.

 

 

Páči sa nám

 • dlhotrvácny
 • zjednocuje tón pleti

Nepáči sa nám

 • na pleti môže oxidovať

#2 MARY KAY TimeWise Matte-Wear

Make-up od Mary Kay vašu pleť pekne rozjasní a vďaka obsahu výživných látok sa o ňu dobre postará. Okrem zjednotenia pleti sa môžete tešiť aj na prirodzené krytie bez efektu masky. Výhodou tohto produktu je, že na tvári vydrží dlho a dobre sa aplikuje.

Keďže má však slabšie krytie, neočakávajte od neho, že vám dokonale zamaskuje vyrážky a začervenané miesta.

 

Páči sa nám

 • vyživuje
 • rozjasňuje
 • nevytvára efekt masky

Nepáči sa nám

 • slabšie krytie

#3 Clarins Pore Perfecting

Ľahký, zmatňujúci a prirodzene vyzerajúci – tak by sme mohli opísať make-up Clarins Pore Perfecting. Má jemnú a ľahkú textúru, dobre sa nanáša a pekne sa prispôsobí tónu pleti. Navyše na pleti pôsobí prirodzene a minimalizuje viditeľnosť rozšírených pórov.

K jeho nevýhodám však patrí, že nie u každej ženy vydrží na pleti celý deň a sem-tam ho bude treba prepúdrovať a upraviť.

Páči sa nám

 • zmatňuje
 • sťahuje póry

Nepáči sa nám

 • nevydrží počas celého dňa

#4 CLINIQUE Stay Matte

Ak máte nielen mastnú, ale aj citlivú pleť, výbornou voľbou pre vás bude make-up Clinique Stay Matte. Pleť je po jeho nanesení zmatnená, nepôsobí však mdlo, ale sviežo a žiarivo. Vytvára veľmi prirodzený efekt a jeho výhodou je, že sa dá vrstviť.

Krytie je však len stredné, takže ak potrebujete zamaskovať výraznejšie nedokonalosti, budete ho musieť navrstviť. Nevýhodou tiež je, že zmatňujúci efekt nevydrží počas celého dňa, a tak budete musieť T-zónu po dni strávenom v práci trochu prepúdrovať.

 

 

Páči sa nám

 • je hypoalergénny
 • neparfumovaný
 • dá sa vrstviť

Nepáči sa nám

 • zmatňujúci efekt nevydrží celý deň

#5 NYX Professional Makeup Total Control Drop 

Tento tekutý make-up výborne sadne na mastiacu sa pokožku a zmatní ju.

Pleť nezaťažuje, je ľahký a v svojej ponuke má viacero odtieňov aj pre tie najsvetlejšie z nás.

 

Páči sa nám

 • pekne zmatňuje
 • dlhotrvajúci efekt
 • veľa odtieňov

Nepáči sa nám

 • tekutý make-up nemusí sadnúť

Porovnanie make-upu pre mastnú pleť

Ako si vybrať najlepší make-up pre mastnú pleť?

Make-up je základom pre dokonalý vzhľad. Môžete mať akúkoľvek dobrú riasenku či krásny odtieň rúžu, ak je vaša pleť mdlá či lesklá, nikdy to nebude vyzerať dobre. Preto je výber make-upu niečo, nad čím by sme mali stráviť viac času a rozhodnúť sa pre taký produkt, ktorý vyhovie tomu, čo skutočne potrebujeme.

Na trhu je množstvo make-upov pre mastnú pleť. Vyberať by ste si mali podľa toho, či si vaša pleť vyžaduje výrazné alebo len slabšie krytie, ale aj podľa toho, či vaša pleť zniesie akýkoľvek produkt, alebo si vyžaduje špeciálne hypoalergénne kozmetické výrobky. Zmatnenie a maskovanie nedokonalostí je pri make-upe pre mastnú pleť alfou a omegou.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search