Najlepší očný krém 2019 – recenzie a porovnanie

Najlepší očný krém 2019 – recenzie a porovnanie
4.3 (86%) 10 votes

Pokožka okolo očí je mimoriadne tenká a citlivá, a preto si vyžaduje zvláštnu starostlivosť. Práve v okolí očí sa nám tvoria prvé vrásky, či tie od smiechu alebo od starostí, ktoré prináša život. A ako sa hovorí, oči sú bránou do duše. Preto ak chcete pôsobiť mladistvo, sviežo a rozžiarene, treba sa očnému okoliu venovať.

Očný krém by mal byť súčasťou vašej kozmetickej výbavy, a to bez ohľadu na to, či máte 25 alebo 40. Ale ako si vybrať ten najlepší očný krém? V tom vám pomôžu nasledujúce recenzie.

Najlepší očný krém

V prípade, že vaše očné okolie býva opuchnuté a trápia vás kruhy pod očami, ideálnou voľbou pre vás je CLINIQUE All About Eyes. Je vhodný pre všetky typy pleti a dokonca ho môžete používať aj vtedy, ak nosíte kontaktné šošovky.

Ak sa chcete vyvarovať vzniku vrások, použite VICHY Liftactiv, ktorý očné okolie vypne, jemne vyhladí a hydratuje.

Možno vás trápi citlivá pleť v okolí oči, ktorá neznesie len tak hocijaký produkt. Práve na vašu pleť je určený očný krém BIODERMA Sensibio Eye. Ten je vhodný aj pre alergikov, odstraňuje kruhy pod očami, opuchy aj vrásky.

Mladšie vekové skupiny, ktoré ešte netrápia vrásky, ale chcú mať okolie očí vyživené, zaujme La Roche-Posay Pigmentclar. Zmierňuje opuchy a pleť vyživuje, čo ho právom zaraďuje medzi najlepšie očné krémy. Recenzie v článku vám prezradia viac.

Eucerin Hyaluron-Filler je tiež výborný očný krém proti vráskam. Recenzie ho označujú za veľmi kvalitný krém, ktorý vyhladzuje vrásky a vypĺňa linky. Okrem toho má aj ochranný SPF a UVA faktor.

#1 CLINIQUE All About Eyes

Tento očný krém pomáha zmierňovať opuchy a kruhy pod očami, čo z neho robí naozaj výborný očný krém. Najlepší účinok dosiahnete, ak ho budete používať ráno aj večer. Má hutnú konzisteniu, vďaka ktorej ho stačí naniesť naozaj máličko a následne ho jemne vklepať do pleti.

Krém sa niekomu môže zdať až príliš hutný a tiež by sme ocenili praktickejšie balenie, aby sme sa v kelímku nemuseli rýpať prstom.

Páči sa nám

 • stačí naniesť malé množstvo
 • dobre sa nanáša

Nepáči sa nám

 • nepraktické balenie

#2 VICHY Liftactiv

Po použití tohto krému je pleť vyživená a pekne napnutá. Má príjemnú vôňu a ľahko sa vstrebáva, čo z neho robí veľmi vhodný očný krém proti vráskam. Test nám ukázal aj postupné vyhladzovanie vrások. Výhodou je tiež jednoduchá aplikácia a to, že je vhodný aj pre citlivú pleť.

Páči sa nám

 • viditeľné zmiernenie vrások
 • dobre sa vstrebáva
 • vyživuje a rozjasňuje

Nepáči sa nám

 • tomuto produktu naozaj nemáme čo vytknúť

#3 Bioderma Sensibio Eye

Tento očný gél je ideálny pre všetky ženy s extrémne citlivou či alergickou pokožkou. Nezanecháva na pleti pocit mastnoty, rýchlo sa vstrebáva a účinne redukuje nielen vrásky, ale aj opuchy. Navyše je cenovo dostupný, čím sa jednoznačne zaraďuje k piatim najlepším očným krémom.

Ak vás však trápi veľmi suchá pokožka v okolí očí, tento krém vám možno svojimi hydratačnými účinkami stačiť nebude.

Páči sa nám

 • zmierňuje opuchy aj vrásky
 • vhodný pre nositeľky kontaktných šošoviek
 • hypoalergénny

Nepáči sa nám

 • nemusí postačovať požiadavkám veľmi suchej pleti

#4 La Roche-Posay Pigmentclar

Krém v praktickom balení má príjemnú vôňu a na zlepšenie kvality pleti v okolí očí nebudete musieť dlho čakať. Pleť pekne hydratuje a vyživuje, vďaka čomu pôsobí živšie a žiarivejšie. Takisto veľmi priaznivo pôsobí na tmavé kruhy pod očami.

Ak potrebujete odstrániť výraznejšie vrásky, od tohto krému toho veľa neočakávajte. Je určený skôr na rozjasnenie a vitalitu.

Páči sa nám

 • výborná hydratácia
 • vhodný aj na veľmi citlivé oči
 • rozjasnenie
 • bez vôňe

Nepáči sa nám

 • výraznejšie vrásky nevyhladzuje

#5 Eucerin Hyaluron-Filler

Tento očný krém je špeciálne určený na vejárikovité vrásky okolo očí a k jeho prednostiam patrí aj to, že má ochranný faktor SPF 15. Skvelou správou je, že vyhladenie a celkové výsledky sú viditeľné v krátkom čase, už po pár dňoch. Nie je mastný, ľahko sa nanáša a dobre sa vstrebáva.

Ak však vaša pleť okolo očí vyžaduje výraznú hydratáciu, možno vám nebude tento produkt postačovať.

Páči sa nám

 • vyhladenie je viditeľné v pomerne krátkom čase
 • praktické balenie
 • SPF faktor

Nepáči sa nám

 • nemusí vyhovovať požiadavkám výrazne suchej pleti

Porovnanie očných krémov

Ako si vybrať najlepší očný krém?

Ako sme už spomenuli, očné okolie si vyžaduje špeciálnu starostlivosť, a tak by sme mali výberu očného krému venovať dostatok pozornosti. Mladším vekovým kategóriám bude stačiť krém na vyživenie a rozjasnenie, no ak už máte vrásky, budete hľadať očný krém, ktorý ich vyplní a vyhladí. Myslite tiež na to, či je vaša pleť citlivá alebo veľmi suchá, a vyberajte najlepší očný krém aj podľa toho.

Comments
 • Zuzu
  Odpovedať

  moja srdcovka je jesnoznačne VICHY Liftactiv od notina bezkonkurenčne – dobre sa rozotiera, rýchlo sa vstrebáva do pokožky a vydrží aj osem hodín tak že cítim že mám očné okolie chránené a hydratované

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search