Najlepší šampón proti lupinám 2019 – recenzie a porovnanie

Najlepší šampón proti lupinám 2019 – recenzie a porovnanie
5 (100%) 2 votes

Lupiny spôsobujú veľa problémov. Okrem nepríjemného svrbenia je viditeľné olupovanie pokožky hlavy tiež dôvodom pocitu neatraktivity a nízkeho sebavedomia. Tento problém vám však môže pomôcť odstrániť či zmierniť najlepší šampón proti lupinám.

Pravidelné používanie kvalitného šampónu proti lupinám je jediným riešením tohto problému. Špeciálne procedúry či diéty väčšinou zostávajú bez efektu alebo dokonca zhoršujú symptómy. Tvorba lupín môže byť viditeľne obmedzená iba používaním najlepšieho šampónu proti lupinám. Ktorý to je? Pozrite si naše recenzie top produktov na trhu.

#1 Ideepharm FarMed

Šampón Ideepharm pomocou technológií a inovácii napomáha vlasom k ich obnove a revitalizácii. Prírodné aktívne látky, ktoré šampón obsahuje, sú nápomocné pri redukcií lupín vo vlasoch. Účinky šampónu sú viditeľné ihneď po prvom použití a ako bonus vás šampón očarí svojou príjemnou vôňou.

Páči sa nám

 • okamžitý účinok
 • príjemná vôňa

#2 Bioderma Nodé DS+

Hoci má šampón Bioderma Nodé DS+ menšie balenie, jeho účinnosť v boji proti lupinám je silná. Zabraňuje opätovnému vytváraniu lupín vo vlasoch a jeho blahodárne pôsobenie sa prejavuje po prvom umytí vlasov.

Pokožka je po použití šampónu nepodráždená a zbavená lupín. Šampón tiež svojimi účinkami zmierňuje svrbenie pokožky hlavy, čo je nepríjemným sprievodným znakom tvorby lupín vo vlasoch.

Páči sa nám

 • výrazne znižuje výskyt lupín

Nepáči sa nám

 • menšie balenie

#3 Matrix Biolage ScalpSync

Kozmetika Matrix je hádam najpopulárnejšou značkou u žien v oblasti vlasovej kozmetiky. Táto značka ponúka produkt Biolage ScalpSync, ktorý môžeme označiť tiež za najlepší šampón na vlasy proti lupinám. Vďaka nemu sa vaše vlasy zbavia lupín už v priebehu niekoľkých dní.

Šampón obsahuje okrem iných výživných zložiek pre vlasy i kyselinu citrónovú, ktorá má za úlohu redukovať kožný maz a tiež tvorbu lupín. Po použití šampónu sú vlasy lesklé a hebké.

Páči sa nám

 • skvele účinkuje
 • odstraňuje lupiny

#4 VICHY Dercos- Anti Dandruff

Tento šampón je i napriek svojmu hustejšiemu zloženiu skutočne dobrý pomocník v boji proti lupinám. Upokojuje vlasovú pokožku a redukuje výskyt lupín. Nevonia síce až tak príjemne, ale na problémy s lupinami je skvelý odborník.

Šampón po nanesení nechajte pôsobiť 3 minúty a následne dôkladne opláchnite. Šampón naviac znižuje problém s vypadávaním vlasov a ak trpíte začervenanou pokožkou, produkt je jednoznačne dobrá voľba.

Páči sa nám

 • natrvalo odstraňuje lupiny a začervenanú pokožku

Nepáči sa nám

 • vôňa
 • hustá konzistencia

#5 LA ROCHE – POSAY Kerium

Voňavý šampón proti lupinám redukuje ich výskyt už po týždni používania. Vlasy zostávajú prevoňané, lesklé, hebké a vlasová pokožka nie je začervenaná. Šampón neobsahuje parabény, je šetrný k vlasom a nezaťažuje ich.

Páči sa nám

 • príjemná vôňa
 • účinky už po týždni používania

Ako vôbec lupiny vznikajú?

Tvorba lupín je v podstate obnovovanie kože vo vlasoch. U dospelého človeka kožné bunky postupne strácajú vodu a pružnosť a na povrchu kože sa následne vytvorí tenká vrstva buniek. Ak pokožka produkuje množstvo vlasového mazu, tieto bunky sa zlepujú a stanú sa z nich lupiny. Muži sú napríklad na výskyt lupín náchylnejší než ženy. Súvisí to s hormonálnou činnosťou, vďaka ktorej bunky u mužov produkujú viac kožného mazu.

Tvorba lupín je teda v podstate prirodzený proces, ale ak sa lupiny tvoria vo veľkom množstve, nie je vylúčený ani fakt, že môže ísť o zdravotné problémy. Lupiny sa častejšie vyskytujú u pacientov s neurologickými či inými ochoreniami, ako je napríklad mŕtvica, infarkt či poruchy imunity.

Výskyt lupín sa zvyšuje i u úplne zdravých ľudí v zimnom období, pretože ochranná kožná bariéra je oslabená a do pokožky teda môžu ľahšie prenikať dráždivé látky. Naviac v tomto období je pokožka hlavy viac namáhaná fénovaním či nosením čiapky.

Aké vlastnosti by mal mať najlepší šampón proti lupinám?

Pri výbere vhodného šampónu dbajte na to, aby obsahoval buď výťažky z citrusov alebo kokosový olej. Citrusy zabránia nadmernému tvoreniu kožného mazu a kokosový olej zasa vlasy hydratuje bez premastenia a zbytočného zaťaženia. Ak máte problém s výskytom lupín, nebojte sa vlasy umývať i častejšie. Pravidelné umývanie vlasov prípravkami proti lupinám vedie k ich viditeľnému redukovaniu, prípadne úplnému odstráneniu.

Najlepší šampón proti lupinám odstráni z pokožky hlavy nadbytočný kožný maz, zmierni zápalové prejavy a zamedzí množeniu kvasiniek malassezia. Mnohé vedecké štúdie potvrdili vplyv týchto kvasiniek na tvorbu lupín. Vzhľadom na to, že príčina vzniku lupín, ako je zvýšená produkcia kožného mazu alebo výskyt kvasiniek malassezia na pokožke hlavy, nemôže byť úplne eliminovaná, šampóny proti lupinám musia byť používané pravidelne.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search