Najlepšia maska na vlasy 2019 – recenzie a porovnanie

Najlepšia maska na vlasy 2019 – recenzie a porovnanie
4.3 (85%) 8 votes

Suché, farbené, poškodené či rýchlo mastnejúce vlasy si zaslúžia špeciálnu starostlivosť. Pomôcť vám môžu najlepšie šampóny na vlasy, no ak si chcete dopriať extra starostlivosť, nemali by ste zabúdať na výživné masky, ktoré vám zmenia hrivu na nerozoznanie.

Vybrať si vhodnú vlasovú starostlivosť pre váš typ vlasov môže byť vzhľadom na množstvo produktov na trhu časovo náročné. Vybrali sme preto TOP 5 masiek na vlasy, ktoré právom patria k tým najlepším.

Ktorá maska na vlasy je pre mňa?

Každá z nás je iná, no všetky sa chceme rovnako dobre postarať o svoju korunu krásy. Pripravili sme pre vás recenzie na najlepšie masky na vlasy, ktoré sú určené pre viaceré typy vlasových problémov. Medzi vybranými produktmi nájdete také, ktoré sú vhodné pre farbené, lámavé a poškodené, či suché alebo rýchlo sa mastiacie vlasy.

Existujú dokonca špeciálne masky na výživu kučeravých vlasov, alebo také, ktoré sú určené blond či jemným vlasom. Preto je pri výbere najlepšej masky na vlasy dôležité zohľadňovať práve to, akú starostlivosť práve potrebujete.

Ako si vybrať najlepšiu masku na vlasy?

Výber masky na vlasy by mal predovšetkým vyhovovať vášmu typu vlasov. Môžete si kúpiť tú najlepšiu masku na suché či poškodené vlasy, no ak sú tie vaše skôr rýchlo sa mastiace, maska vám ich zbytočne zaťaží a budú pôsobiť ešte viac spľasnuto.

Sú vaše vlasy slabé a bez života? Možno im chýba dostatočná výživa, ktorú získajú nielen tým, čo prijmete v strave, ale vonkajšou starostlivosťou. Vyživujúce masky na vlasy sú veľmi obľúbené a zvyčajne sú určené pre všetky typy vlasov. Ak vás teda netrápi žiaden konkrétny problém, len chcete svojim vlasom dopriať niečo viac a pekne sa o ne postarať, zvoľte si výživnú masku na vlasy.

#1 Kallos Omega

Táto vyživujúca maska patrí k najobľúbenejším maskám na vlasy nielen vďaka svojej cene, ale tiež vďaka účinkom. Príjemne vonia, vlasy sú vďaka nej jemné a hebké. Dodáva im lesk a výbornou správou je aj to, že sa vlasy po nej ľahšie rozčesávajú.

Túto masku však neodporúčame na jemné vlasy, pretože sa môžu viac mastiť. Okrem toho však tomuto prípravku nemáme čo vytknúť.

Páči sa nám

 • cena
 • vôňa
 • vlasú sú jemné a dobre sa rozčesávajú

Nepáči sa nám

 • nevhodná na jemné vlasy

#2 L’Oréal Professionnel Mythic Oil

Ak sú vaše vlasy potrebujú poriadne vyživiť a regenerovať, vyskúšajte túto masku. Ozdraví ich vzhľad a zároveň zlepší pružnosť vašich vlasov.

Maska najlepšie účinkuje na jemné a normálne vlasy.

Páči sa nám

 • vlasom dodáva lesk
 • vlasy ozdravuje
 • vyživuje
 • regeneračný účinok

Nepáči sa nám

 • nevhodná na iný typ vlasov

#3 Wella Professionals Elements

Pre vašu dennodennú rutinu je táto obnovujúca maska výbornou možnosť, ako si udržiavať zdravo vyzerajúce vlasy.

Jej pravidelným používaním budú vaše vlasy vitálne a krásne.

Páči sa nám

 • je vhodná pre všetky typy vlasov
 • nezaťažuje
 • vyživuje

Nepáči sa nám

 • nemáme čo vytknúť

#4 ZIAJA Goat's Milk

Táto maska s kozím mliekom a keratínom je dostupná za dobrú cenu, má ľahkú a jemnú konzistenciu. Vôňa je veľmi príjemná a vlasy sú po jej pôsobení jemné a hebké na dotyk. Navyše sú po dlhšom a pravidelnom používaní očividne zdravšie, preto právom môže niesť označenie najlepšia maska na vlasy.

Vytknúť by sme mohli balenie masky, ktoré mohlo byť  kvalitnejšie.

Páči sa nám

 • vôňa
 • vlasy sú jemné a hebké
 • viditeľne zdravšie

Nepáči sa nám

 • nekvalitné balenie

#5 Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver

Ak hľadáte masku, ktorá regeneruje vaše zafarbené blond vlasy, prinávrati im zdravý vzhľad a oživý ich farbu, siahnite po tejto jemne vyžívujúcej maske bez farebných pigmentov, ktorá vám vydrží 4 až 10 umytí.

Je dobrou voľbou pre tie z vás, ktoré preferujete studený blond ton pred odtieňom do žlta.

Páči sa nám

 • refeneruje vlasy po celej dĺžky
 • hydratuje ich a vyživuje
 • ideálna na blond vlasy pre stiahnutie žltého otónu

Nepáči sa nám

 • nič

Ako použiť najlepšiu masku na vlasy?

Maska na vlasy má spravidla krémovú konzistenciu, ktorá zabezpečí, že sa účinné látky dostanú do štruktúry vlasu. Nemusíte ju však používať pri každom umývaní vlasov. Mohlo by sa stať, že by sa vlasy príliš zaťažili, čo im neurobí dobre. Ani najlepšia maska na vlasy by sa nemala používať dennodenne.

Mali by ste ju však používať pravidelne, aby ste dosiahli požadované výsledky. Odporúčame urobiť si z aplikácie masky rituál, ktorým napríklad naštartujete začiatok týždňa alebo oslávite príchod víkendu.

Možno sa pýtate, ako si máte masku správne aplikovať. Výrobcovia zvyčajne na obaloch uvádzajú, koľko máte masku nechať na vlasoch pôsobiť, no prinášame vám aj 4 užitočné rady:

 1. Vlasy po umytí jemne osušte uterákom.
 2. Masku rovnomerne votrite do vlhkých vlasov, najmä do končekov a vyhnite sa vlasovej pokožke. Nechajte pôsobiť počas odporúčanej doby.
 3. Ak si chcete byť istá, že je maska nanesená rovnomerne, použite riedky hrebeň.
 4. Vlasy dôkladne opláchnite teplou, nie horúcou, vodou.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search