Najlepšie očné tiene 2019 – recenzie a porovnanie

Najlepšie očné tiene 2019 – recenzie a porovnanie
4.8 (95%) 4 votes

Oči o nás veľa prezrádzajú a zvyčajne práve tie na sebe líčením rady zvýrazňujeme. Okrem dobrej špirály či očnej linky, nám v tom pomáhajú aj očné tiene. Ako si však vybrať zo širokej ponuky tie najlepšie očné tiene?

Naše recenzie vám pomôžu vybrať si tiene, ktoré budú najviac vyhovovať vašim predstavám. K najobľúbenejším patria paletky, vďaka ktorým máte na výber z viacerých farieb a viete sa tak nalíčiť na rôzne príležitosti. Pozrite si recenzie toho najlepšieho, čo trh ponúka.

#1 FREEDOM Pro 12 Secret Rose

Cenovo veľmi výhodnú paletku očných tieňov s aplikátorom môžeme jednoznačne zaradiť medzi najlepšie očné tiene. Ukrýva v sebe matné aj lesklé tiene, pričom tie matné majú veľmi kvalitnú pigmentáciu. U lesklých tieňov je síce pigmentácia o čosi slabšia, no za tú cenu sa naozaj oplatí.

Čo sa nám trošku nepáči je prášivosť očných tieňov, ktorú však možno jednoducho vyriešiť. Odporúčame pred nanesením na oči oklepať štetec a je po probléme.

Páči sa nám

 • cena
 • dobrá pigmentácia

Nepáči sa nám

 • pri aplikácii tiene prášia

#2 MAKEUP REVOLUTION I ♥ Makeup Naked Chocolate

Medzi najlepšie očné tiene nepochybne patrí aj paletka od Makeup Revolution. S tieňmi sa dobre pracuje a na viečkach výborne držia, navyše voňajú ako čokoláda. Pigmentácia je výborná a najlepšie sa nanášajú pomocou štetca.

Týmto očným tieňom naozaj nemáme čo vytknúť.

Páči sa nám

 • dobrá pigmentácia
 • s tieňmi sa dobre pracuje

Nepáči sa nám

 • nemáme im čo vytknúť

#3 MAKEUP REVOLUTION Iconic 3

Tieto očné tiene si tiež zaslúžia svoje miesto medzi najlepšími. Majú totiž veľmi dobrú pigmentáciu, no odporúčame ich aplikovať na bázu alebo korektor. S tieňmi sa dobre pracuje a pekne sa dajú na viečku tieňovať. Spokojní sme aj s výdržou tieňov.

Lesklé a bledšie tiene sa však o trošku horšie nanášajú, preto odporúčame trochu navlhčiť štetec alebo použiť primer.

Páči sa nám

 • cena
 • s tieňmi sa dobre pracuje

Nepáči sa nám

 • leské a bledé odtiene majú slabšiu pigmentáciu

#4 THE BALM Bahama Mama 

Tieto tiene sa dajú použiť aj ako bronzer a kontúrovací púder v jednom. Páči sa nám šikovné balenie, ktoré je veľmi praktické, ale tiež pigmentácia tieňov. Stačí aplikovať naozaj trošku a výsledok bude úžasný.

Žiaľ ide len o jeden očný tieň, preto sa s ním veľmi farebne nevyhráte. Negatívnom je aj pomerne vysoká cena. Ak však hľadáte produkt tri v jednom, prídete si na svoje.

Páči sa nám

 • kvalitná pigmentácia
 • praktické balenie 3 v 1

Nepáči sa nám

 • vyššia cena

#5 MAKEUP REVOLUTION Flawless

Farebne veľmi pestrá paleta očných tieňov za celkom výhodnú cenu. Tiene na viečku dobre držia a neopadávajú a k dispozícii máte matné aj lesklé odtiene.

Tieto tiene odporúčame jednoznačne nanášať štetcom a tiež odporúčame pod ne použiť podkladovú bázu, pretože niektoré farby horšie chytajú. Pozor si tiež dajte na odtiene, pretože niektoré z nich sa po nanesení na kožu trochu zmenia.

Páči sa nám

 • široký výber odtieňov
 • tiene neopadávajú

Nepáči sa nám

 • pri niektorých odtieňoch je trochu slabšia pigmentácia

Ktoré očné tiene sú najlepšie?

Keďže ponuka očných tieňov na trhu je pestrá, nie je ľahké rozhodnúť sa a vybrať si najlepšie očné tiene, ktoré by vám čo najviac vyhovovali. Okrem vhodnej farebnosti sa treba zamerať predovšetkým na to, ako sú očné tiene pigmentované. Niektoré totiž v obale vyzerajú nádherne, no po nanesení na pokožku je farba slabá a nevýrazná. Kvalitné očné tiene naopak majú silnú a výraznú pigmentáciu.

Dôležité je tiež vedieť, ako sa tiene aplikujú a ako dlho vydržia. Pri väčšine tieňov odporúčame použiť podkladovú bázu, vďaka budú na viečku držať dlhšie a lepšie bez toho, aby ste sa obávali opadávania alebo zhlukovania farby do záhybov.

Na aplikáciu vám odporúčame zadovážiť si dobré kozmetické štetce. Samozrejme, nemusíte si kupovať profesionálnu sadu. Bohate vám postačia štetce na očné tiene, ktorými tiene pekne nanesiete a vytieňujete. Pracuje sa s nimi omnoho lepšie ako s prstom či aplikátormi, ktoré bývajú často súčasťou paletiek. Veríme, že naše recenzie vám pomohli vybrať si tie najlepšie očné tiene.

Comments
 • Zuzu
  Odpovedať

  MAKEUP REVOLUTION Flawless paleta je perfektná…úplne perfektná…stála ma asi 11 ecok na notine a nemá chybu

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search