Toto sú typy osobností, ktorým sa je lepšie vyhnúť

Toto sú typy osobností, ktorým sa je lepšie vyhnúť
5 (100%) 3 votes

Aj vy ste už zažili situáciu, kedy ste s niekym strávili len pár minút a mali ste pocit akoby z vás vysal všetku energiu? Alebo ste po začatí rozhovoru mali chuť utiecť kade ľahšie?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čím to je, že s niekým strávite len pár minút a cítite sa úplne bez energie a naopak niekto druhý vás už za pár minút dokáže nabiť neskutočnou energiou? Každý človek má svoje špecifické vyžarovanie, ktorým pôsobí na okolie. Kým niekto oplýva vlastnosťami, ktoré druhého dobijú optimizmom, naopak niekto iný môže mať súbor vlastnosti, ktoré druhého doslova vyšťavia. Za najväčších žrútov energie možno považovať jednu z nasledujúcich 7 typov osobností:

Osobnosť typu A

Táto osobnosť oplýva množstvom vytrvalosti, horlivosti a často aj odvahy. Verí, že v živote je možné dosiahnuť všetko, čo si zaumieni, stačí, že urobí všetko preto, aby to dosiahla. Nemá problém ísť aj cez mŕtvoly, pretože sa riadi heslom, všetko čo treba urobiť je bojovať a tlačiť na pílu. Tento typ osobnosti sa nikdy nezmieri s tým, že niektoré veci v živote sú mimo našu kontrolu a človeku nezostáva nič iné, ako sa s nimi zmieriť.

Arogantná osobnosť

Arogantní ľudia sú zvyčajne slabí a plytkí. Výskumy ukázali, že najčastejšie ide o ľudí, ktorí majú nízke sebavedomie a veľkú túžbu mať zručnosti, ktoré im chýbajú, napríklad zmysel pre humor. A vychádzať s takými ľuďmi si vyžaduje množstvo vynaloženej energie.

Pokorná osobnosť

Pravá pokora je krásna cnosť, ktorá stojí za obdiv. No smutným faktom je, že pravá pokora existuje len málo a väčšina ľudí, ktorí sa navonok snažia prezentovať pokorne, len hrá divadlo. Motiváciu tohto typu osobnosti je našťastie po chvíli ľahké prekuknúť. Zvyčajne ide o snahu získať uznanie za niečo a prestíž.

Osoba go-getter

Táto osobnosť reprezentuje ľudí, ktorí riadia svoje vlastné podniky a často oplývajú podobnou vytrvalosťou a nebojácnosťou ako osoby typu A. Ich vytrvalosť je obdivuhodná, no zvyčajne im chýba schopnosť vedieť spoznať, kedy treba zaradiť spiatočku či spomaliť. Svojím správaním preto negatívne ovplyvňujú spolupracovníkov, čo v mnohých prípadoch vedie až k strate tímu ľudí, ktorý mali okolo seba.

Úspešná osobnosť

Byť úspešný je obdivuhodné. No pokiaľ úspech prerastie človeku cez hlavu, nevie si dopriať chvíľu voľna, stráviť čas s priateľmi alebo rodinou, na jeho vzťahy to má značne negatívny dopad.

Osoba, ktorá robí všetko pre šťastie druhých

Robiť druhých šťastnými je krásne. No treba si uvedomiť, že nikdy nemožno vyhovieť všetkým. Výmeny názorov a odlišné pohľady patria k životu. No tento typ osobnosti spraví všetko preto, aby sa im vyhol a aby druhá strana bola spokojná a aj keď s niečím nesúhlasia. V mnohých prípadoch postupne toto správanie prerastie až do využívania pasívnej agresie.

Kontrolór

Kontrolóri sú osoby, ktoré potrebujú mať pod kontrolou vždy a všetko. Potrebujú byť pánom situácie a mať dokonalý prehľad o tom, čo robia ich blízky. A to vie ich okolie doslova udusiť.

Spoznali ste v nasledujúcich opisoch niekoho zo svojho okolia? Alebo ste sa v nich spoznali vy sami? Medziľudské vzťahy a každodenná komunikácia sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Uvedomenie si vlastných negatívnych osobnostných čŕt, ktoré ich ohrozujú a snaha o ich elimináciu, sa pozitívne prejavia na akomkoľvek vzťahu, či už osobnom alebo pracovnom.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search