Skvelé účinky vitamínu E na vašu pleť

Skvelé účinky vitamínu E na vašu pleť
5 (100%) 6 votes

Vitamín E rieši množstvo problémov vrátane ťažkostí so srdcom, cievami či nervami, no priaznivo pôsobí aj na našu pokožku. O tom, že má vitamín E na pleť pozitívne účinky vás presvedčíme v článku. Dozviete sa nielen to, ako vplýva vitamín E na pleť, ale tiež vám predstavíme niekoľko tipov na to, ako ho svojej pokožke dopriať.

Účinky vitamínu E na pleť

Vitamín E je často súčasťou kozmetických produktov, pretože priaznivo vplýva na suchú a dehydrovanú pleť. Má antioxidačné účinky a pokožku vyživuje pri užívaní zvnútra, ale aj zvonka. Ak teda chcete vyživenú a zdravú pleť, mali by ste si dopriať vitamín E nielen v strave, ale aj v kozmetických prípravkoch. Čo sa stravy týka, na vitamín E je bohatá zelená listová zeleniny, semienka, morské plody, ale aj ovocie a oriešky.

Ako pôsobí vitamín E na pleť?

1. Vyživuje pokožku

Vitamín E posilňuje nervy a tým dopomáha k vyživovaniu pokožky zvnútra. Tekutý vitamín E na pleť je výborná forma starostlivosti, ktorá vám zabezpečí žiarivú a zdravo vyzerajúcu pokožku.

2. Spomaľuje proces starnutia

Ak chcete zjemniť objavujúce sa vrásky v okolí očí či inde na tvári, používajte čistý vitamín E olej dva až trikrát týždenne. Môžete ho pridať do vášho bežného krému.

3. Zmierňuje viditeľnosť jaziev a strií

Vitamín E pomáha pri obnove kožných buniek a zosvetľuje tmavé miesta a jazvy na tvár. Okrem toho je výbornou prevenciou proti vzniku strií. Ak už strie máte, aplikáciou vitamínu E zjemníte ich viditeľnosť.

4. Zabezpečuje dokonalú hydratáciu

Vitamín E dodáva pleti hydratáciu a práve vďaka tomu je obľúbenou súčasťou prípravkov určených na suchú a poškodenú pleť.

5. Zbaví vás kruhov pod očami

Aplikácia vitamínu E vo forme oleja okolo očí vás zbaví tmavých kruhov a vačkov. Spojte nanášanie oleja s jemnou masážou, ktorá okolie očí prekrví.

6. Lieči drobné poranenia a popáleniny

Čistý olej s vitamínom E je výborný na hojenie rán a popálenín. Stačí aplikovať niekoľko kvapiek na vatový tampón a naniesť na postihnuté miesto. Urýchlite tak proces hojenia.

7. Zmierňuje prejavy ekzému

Vitamín E je efektívnym prostriedkom na liečbu ekzému či psoriázy. Ak vás trápia tieto kožné problémy, aplikujte čistý vitamín E na pokožku dvakrát denne. Vitamín E bojuje proti suchosti spôsobenej ekzémom a dodáva pleti elasticitu a tiež výživu. Okrem toho posilňuje regeneračné mechanizmy pokožky.

8. Prevencia rakoviny kože

Keďže je vitamín E účinným antioxidantom, bojuje proti voľným radikálom, ktoré môžu vyvolať rakovinu kože. Ak sa chcete brániť pred nepriaznivým vplyvom slnečného žiarenia, pridajte pár kvapiek vitamínu E do vášho opaľovacieho krému.

3 tipy na kozmetiku s vitamínom E

Telu môžete vitamín E dodať nielen v strave či užívaním prípravkov s jeho obsahom, ale aj pomocou kozmetiky. Vybrali sme pre vás tri tipy na kozmetické prípravky s obsahom tohto vitamínu.

VILLAGE Vitamin E Vanilla

Vitamín E potrebuje nielen pokožka na tvári, ale na celom tele. Vyživiť ju môžete týmto telovým mliekom s jeho obsahom. Je určený pre všetky typy pleti a má príjemnú vanilkovú vôňu, pričom na trhu je dostupný aj v iných vôňach.

PHARMACERIS A-Allergic&Sensitive E-Sensilix

Tekutý vitamín E na pleť dostanete aj prostredníctvom tohto vyživujúceho regeneračného séra. Je vhodné pre všetky vekové kategórie a je možné ho aplikovať aj na alergickú a citlivú pleť.

Avon Care

Telový krém od značky Avon s obsahom vitamínu E a kakaovým maslom dodá pokožke potrebnú dávku hydratácie po dlhom dni. Príjemne ju zvláčni a dôsledne vyživí.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search