Ako sa zbaviť vrások okolo úst

Ako sa zbaviť vrások okolo úst
5 (100%) 4 votes

Na to, aby ste sa zbavili vrások okolo úst, nemusíte absolvovať drahé kozmetické procedúry. Zbaviť sa ich môžete aj pomocou vhodnej kozmetiky a prírodných produktov. Ak chcete vedieť, ako sa zbaviť vrások okolo úst a ako im predchádzať, prečítajte si tento článok.

Ako sa zbaviť vrások okolo úst pomocou prírody

Na to, aby ste odstránili hlboké vrásky okolo úst, existuje viacero prírodných metód. Prevencia je pri vzniku vrások veľmi dôležitá. Preto by ste si mali pleť chrániť pre pôsobením slnečného žiarenia a pobyt na slnku skrátiť na minimum. Ak sa chcete slniť, mali by ste použiť krém s dostatočne silným ochranným UV faktorom. Dôležitá je tiež strava, pitný režim a celkový životný štýl.

Pomôžte si stravou

Ak chcete zmierniť vrásky okolo úst, konzumujte potraviny s obsahom antioxidantov. Tie sú pre prevenciu hlbokých vrások, povisnutej pokožky a iných príznakov starnutia veľmi dôležité. Strava bohatá na antioxidanty by mala obsahovať:

  • Paradajky
  • Špenát
  • Brokolicu
  • Mrkvu
  • Červené hrozno
  • Čučoriedky
  • Celozrnné pečivo

Konzumáciou stravy bohatej na antioxidatny a vitamín C a zaradením ovocia a zeleniny do jedálneho lístku dosiahnete, že vaša pokožka bude pružná a zdravo vyzerajúca. Nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim, ktorý sa postará o hydratáciu pokožky zvnútra.

Doplňte omega 3-mastné kyseliny

Vrásky okolo úst môžete zmierniť tiež užívaním rybieho oleja, ktorý obsahuje omega 3-mastné kyseliny. Urobiť tak môžete nielen konzumáciou rýb, ale aj užívaním výživových doplnkov s obsahom rybieho oleja. Ten vďaka obsahu mastných kyselín pomáha znížiť poškodenie pokožky, redukuje povisnutú pleť a vrásky.

Tvárové cvičenie

Na odstránenie vrások okolo úst vám pomôže aj tvárová gymnastika, preto by ste mali pravidelne robiť cviky zamerané na spevnenie a tvarovanie svalov okolo úst. Pomocou nich sa tiež môžete zbaviť línie z úsmevu, avšak je dôležité, aby ste sa cvičeniu svalov tváre venovali pravidelne.

Nájdite si pohodlné miesto a ľahnite si na chrbát. Uistite sa, že máte uvoľnenú celú tvár a následne našpúlte pery, vtiahnite líca a vytvorte rybiu tvár. Držte pery v tejto polohe aspoň 5 sekúnd, následne uvoľnite a opakujte päťkrát.

Usmejte sa doširoka a oddeľte pery od seba. Obe líca stlačte tak, aby pracovali kútiky vašich úst a potom uvoľnite. Celé cvičenie opakujte päťkrát a uvidíte, že si po čase všimnete výrazné zjemnenie vrások okolo úst a padnuté kútiky sa nadvihnú.

Ako sa zbaviť vrások okolo úst pomocou kozmetiky

Ochrániť vašu pleť v okolí úst pred vznikom hlbokých vrások môžete tiež pomocou dôkladnej hydratácie a výživy pokožky. Tú zabezpečíte vhodnými krémami či sérami proti vráskam. Pri výbere kozmetiky sa zamerajte na také produkty, ktoré obsahujú draslík. Ten je totiž dôležitým prvkom pri hydratácii tela. Vhodné sú tiež prípravky s obsahom kolagénu, kyseliny hyalurónovej a vitamínmi A, C a E.

Tipy na kozmetiku proti vráskam okolo úst

NUXE Nuxuriance Ultra

Omladzujúci krém vyhlazuje kontúry okolo úst a očí a vypĺňa aj výraznejšie vrásky. Pleť je po nanesení vyživená a dôkladne hydratovaná.

AVÈNE PhysioLift

Intenzívna a precízna výplň hlbokých vrások sa postará o vrásky okolo úst, ale aj inde na tvári. Výhodou tohto produktu je, že ho môžete aplikovať presne na miesta, ktoré vás trápia najviac.

VICHY Neovadiol Compensating Complex

Remodelačné sérum určené pre všetky typy pleti je ideálnym riešením problému s hlbokými vráskami okolo úst. Do pleti sa rýchlo vpije, pekne vonia a výsledky sú viditeľné už po krátkom čase používania.

Rady na záver

Ak sa chcete účinne zbaviť vrások okolo úst, môže pomôcť aj zmena vášho životného štýlu. Strava a kozmetika síce môžu byť účinné, no ak zahrniete do svojej životosprávy aj dostatok spánku, obmedzenie konzumácie alkoholu a zbavíte sa cigariet a stresu, výsledky budú ešte lepšie. Odstránenie týchto negatívnych faktorov má na zmiernenie vrások okolo úst aj na celej tvári výrazný vplyv.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search