Ako sa zbaviť vrások pod očami

Ako sa zbaviť vrások pod očami
5 (100%) 3 votes

Vrásky pod očami a unavená ochabnutá pleť sú jedným z prvých príznakov starnutia pokožky, ktorá vekom postupne stráca svoju pružnosť. Vrásky v okolí očí nie sú ničím výnimočným ani u žien mladších ako 30 rokov, a tak je potrebné ich vzniku predchádzať veľmi skoro. Ak neviete, ako sa zbaviť vrások pod očami, máme pre vás niekoľko tipov.

Keďže je pokožka okolo očí jemná a tenká, je na vznik vrások náchylnejšia. Práve z toho dôvodu sa prvé vrásky objavujú pod očami. Na vznik vrások pod očami okrem veku vplývajú aj iné faktory, ako je stres, vonkajšie prostredie, nadmerné slnenie či fajčenie.

Ak chcete predchádzať vzniku vrások pod očami alebo sa túžite zbaviť tých, ktoré už máte, na redukciu a prevenciu je viacero prostriedkov. Skúsiť môžete domáce recepty, cvičenia a masáže tváre, kvalitné hydratačné krémy a tiež zmenu životného štýlu.
Čo sa týka zmeny životného štýlu, určite by ste mali dodržiavať pitný režim a denne vypiť aspoň dva litre čistej vody či bylinného čaju. Ak fajčíte, pokúste sa prestať alebo aspoň fajčenie obmedzte. Dôležité je tiež dopriať si dostatočný spánok a vyhýbať sa stresu.

Domáce recepty na vrásky pod očami

Opuchnutých očí, tmavých kruhov, vačkov pod očami a vrások sa môžete zbaviť aj pomocou babských receptov. V prípade hlbokých vrások pod očami odporúčame kombináciu sily prírody s vhodnou kozmetikou. Tu je niekoľko domácich receptov ako sa zbaviť vrások pod očami.

Avokádo

Avokádo patrí k najlepším prírodným receptom na odstránenie vrások pod očami. Po použití avokádovej masky bude pleť pod očami jemnejšia, vrásky sa zredukujú a tón pokožky bude zjednotený.

Avokádo má protizápalové účinky a obsahuje vitamíny E a B a mastné kyseliny. Výborne hydratuje pokožku a ak chcete pomocou neho odstrániť vrásky pod očami, skúste pravidelne aplikovať na okolie očí avokádovú masku. Budete potrebovať len zrelé avokádo, ktoré dohladka rozmixujete a nanesiete na pokožku. Nechajte pôsobiť 15-20 minút a opláchnite vlažnou vodou.

Ricínový olej

Ricínový olej je súčasťou mnohých krémov proti vráskam, tak prečo ho nevyskúšať v jeho čistej podobe? Aplikujte na odlíčenú pokožku pod očami každý večer pred spaním pár kvapiek ricínového oleja a jemne vmasírujte. Pleť bude hladšia a pevnejšia.

Šťava z uhoriek

Uhorky sa na pleťové masky využívajú veľmi často a sú vhodné aj na očné okolie. Zbavia vás nielen tmavých kruhov, ale tiež zredukujú prvé vrásky. Namočte do šťavy z uhoriek vatové tampóniky a priložte si ich na oči. Nechaj pôsobiť niekoľko minút a uvidíte, že budete cítiť, ako je pleť hydratovaná.

Kozmetika na vrásky pod očami

Základom starostlivosti o očné okolie je hydratácia a výživa. Preto by ste si mali vyberať hydratačné očné krémy s obsahom vitamínov. Okrem nich sú na vrásky pod očami vhodné krémy obsahujúce kyselinu hyalurónovú či kolagén alebo retinol. Tu sú tri tipy na krémy vhodné na vrásky pod očami.

Roche-Posay Redermic

Tento očný krém s obsahom retinolu predstavuje koncentrovanú starostlivosť proti vráskam. Dobre sa aplikuje na pleť, je vhodný aj ako podklad pod make-up a pri pravidelnom používaní sú vrásky jemnejšie.

Eucerin Hyaluron Filler

Vďaka obsahu kyseliny hyalurónovej sa tento krém postará aj o hlboké vrásky pod očami. Má ľahkú textúru, ktorá sa do pleti dobre vpíja a pleť je viditeľne žiarivejšia a vrásky menej výrazné.

Ziaja Eye Cream

Očný protivráskový krém značky Ziaja obsahuje výťažky z petržlenovej vňate. Pomáha odstraňovať drobné vrásky pod očami a zabraňuje vzniku nových vrások. Účínný je tiež proti kruhom a vačkom pod očami. Odporúčame ho skôr pre mladšie vekové skupiny.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search