Ako zinok pomáha pri liečbe akné

Ako zinok pomáha pri liečbe akné
5 (100%) 1 vote

Viaceré výskumy potvrdili, že ľudia, ktorí majú v tele málo zinku, sú náchylnejší na vznik akné. Ak patríte k nim aj vy, možno vás bude zaujímať, že užívanie zinku môže výskyt tohto problému znížiť až o 50 percent.

Zinok na akné môžete použiť lokálne vo forme mastí či kozmetických prípravkov, ale aj vnútorne, prostredníctvom výživových doplnkov.

Ako funguje zinok na akné?

Prípravky a výživové doplnky so zinkom môžu byť v boji proti akné veľmi užitočné. Hoci sa to môže zdať zvláštne, je to najmä vďaka tomu, že zinok oslabuje imunitný systém. V skutočnosti to nie sú baktérie akné, ktoré poškodzujú vašu pleť, ale je to práve imunitná reakcia organizmu. Zinok redukuje odpoveď imunitného systému na zápalové látky vo veľmi včasnom štádiu akné, a preto je vhodný predovšetkým ako prevencia jeho vzniku.

Ľudské telo používa zinok na vytvorenie viac ako tristo rôznych enzýmov. Tieto enzýmy dokážu urýchliť viaceré chemické rekacie, no zároveň ich dokážu aj spomaliť. Zinok je pre enzýmy dôležitý a v kožných bunkách reguluje produkciu hormónu zvaného kortikotropín. Tento hormón má na starosti regulovanie kožného mazu, ktorý sa podieľa na tvorbe vyrážok. Ak v tele funguje všetko tak, ako má, vyrážky by sa tvoriť nemali. A práve na udržanie rovnováhy týchto procesov v tele je vhodný zinok ako tablety, či zinková pasta na akné.

Zinok proti vyrážkam – ako ho užívať?

Zinok má na tvár a jej pokožku priaznivé účinky. Telu ho môžete dodať nielen zvonka, ale aj zvnútra užívaním tabliet. Obľúbeným výživovým doplnkom sú Zinkorot tablety. Užíva sa polovica až jedna tableta denne a okrem priaznivého vpyvu na pokožku je vhodný aj na hojenie rán, podporu imunity a funkcie štítnej žľazy.

Ak sa chcete presvedčiť o účinkoch prípravku Zinkorot, recenzia či fórum vám môžu poskytnúť užitočné informácie reálnych užívateľov. Balenie prípravku Zinkorot s obsahom 50 kusov tabliet kúpite bez lekárskeho predpisu. Cena zinku vo forme tablety sa pohybuje okolo 8 eur.

Zinok na akné v kozmetike

Zinok pôsobí proti akné tak zvnútra, ako aj zvonka. Preto ak hľadáte kozmetiku, ktorá vám pomôže zbaviť sa vyrážok, mali by ste siahnuť po prípravkoch s obsahom zinku. Zinok obsiahnutý v kozmetických prípravkoch zmierňuje nadmernú produkciu mazu a zabraňuje hromadeniu mikroorganizmov zodpovedných za tvorbu vyrážok.

Prinášame vám tipy na tri kozmetické produkty s obsahom zinku vhodné na pleť s akné:

Bioderma Sebium AKN

Pleťová emulzia s obsahom zinku vysušuje vyrážky a upokojuje zapálené miesta na problematickej pleti. Do pleti sa dobre vstrebáva a reguluje tvorbu mazu.

Dermacol Acneclear

Pleť trpiacu akné je potrebné dôkladne čistiť a na to poslúži čistiaci gél Dermacol Acneclear s obsahom zinku. Ľahký gél sa dobre nanáša, čistí póry a upokojuje začervenané miesta.

Cutis Help Health Care

Zinok na akné nájdete aj v tomto dennom kréme, ktorý pleť zmatňuje a hojí vyrážky. Pokožku nevysušuje, ľahko sa rozotiera a rýchlo sa vstrebáva.

Zinok v strave

Zinok môžete telu dodať nielen vo forme výživových doplnkov a kozmetických produktov, ale aj v strave. K potravinám bohatým na tento stopový prvok patria predovšetkým živočíšne potraviny, ako sú morské plody a červené mäso. Zinok nájdete aj v obilninách, arašidoch a strukovinách. Bohaté na tento stopový prvok sú tiež huby, orechy, pivovarské kvasnice či zelená fazuľka.

Denná odporúčaná dávka zinku pre dospelého človeka je 10 až 15 miligramov a na to, aby ste si zabezpečili jeho dostatočný prísun, je dôležitá rozmanitá strava.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search