Ako sa rýchlo zbaviť akné na krku

Ako sa rýchlo zbaviť akné na krku
5 (100%) 10 votes

Ak vás trápi akné nielen na tvári, ale aj na krku, máme pre vás rady, vďaka ktorým sa tohto problému zbavíte. Vyrážky sa na krku objavujú pomerne často, no na to, aby ste sa ich zbavili, stačí zopár šikovných trikov.

Spôsobov a prostriedkov na odstránenie vyrážky na krku je viacero. Dôležité je rozlišovať, či ide o bežnú alebo ťažkú formu akné. Tú bežnú formu, ktorá trápi takmer každého tínedžera, no nie je výnimočná ani v dospelosti, je možné odstrániť bežne dostupnými prípravkami. Pomôcť vám môžu aj babské rady využívajúce silu prírody.

Je bezpečné vytláčať vyrážky na krku?

Akné na krku a vlastne ani inde na tele nie je vhodné vytláčať. Ak si zapálenú vyrážku podráždite, môžete si viac ublížiť ako pomôcť. Akné sa môže rozšíriť a ak vás trápili vyrážky na zadnej strane krku, môžu prejsť až na chrbát. Navyše sa vytlačené vyrážky na krku môžu zapáliť a vzniknú po nich nepekné jazvy, ktorých sa už tak ľahko nezbavíte.

Čo spôsobuje akné na krku?

Vyrážky na šiji či krku sú dôsledkom upchatia pórov, no môžu byť spôsobené aj hormonálnymi procesmi v tele. Póry môžu byť upchaté odumretými kožnými bunkami či kožným mazom a v dôsledku upchatia sa v póroch môžu začať rozmnožovať baktérie. Následne vzniká zápal a vyrážka.

Ak chcete predchádzať vzniku akné na krku, skúste tieto tipy:

 • Pravidelne si umývajte krk, predovšetkým po tom, čo sa spotíte.
 • Nepoužívajte kozmetiku, ktorá by mohla spôsobiť upchatie pórov na krku. Patrí sem make-up či dokonca vlasové produkty, ktoré sa na krk dostanú z vašich vlasov.
 • Nenoste oblečenie, ktoré je vám na krku tesné.
 • Ak máte dlhé vlasy, noste ich vypnuté do chvosta, aby pokožka na krku mohla dýchať. Dlhé vlasy sú často zodpovedné za vyrážky vzadu na krku.

Bežne dostupné prostriedky na odstránenie akné na krku

Ak akné na krku vyzerá tak, ako to, ktoré máte na tvári, môžete naň použiť rovnaké produkty, aké používate na tvár. Dodržiavajte však inštrukcie v návode na použitie a vždy si pred aplikáciou produktu umyte ruky. V opačnom prípade by ste mohli vyrážky na krku infikovať baktériami z rúk.

K vhodným bežne dostupným produktom na odstránenie akné na krku patria tie, ktoré obsahujú tieto zložky:

 • Benzoylperoxid – zabíja baktérie spôsobujúce akné a zmierňuje opuch
 • Kyselina salycilová – vysušuje zapálené vyrážky
 • Síra – čistí upchaté póry a prípravky s jej obsahom je možné použiť aj lokálne na jednu vyrážku

Vybrali sme tri kozmetické produkty, ktoré vám v boji s akné na krku môžu pomôcť:

Lierac Prescription

Sérum na aknóznu pleť sa nanáša lokálne na vyrážky a zmierňuje ich začervenanie. Pri pravidelnom používaní sú účinky viditeľné už v priebehu pár dní.

Barwa Sulphur

Pravidelné umývanie krku vhodným mydlom je dôležitou prevenciou vzniku akné. Mydlo Barwa Sulphur obsahuje síru, a tá zabezpečuje správne Ph pleti a zároveň upokuje zapálené miesta.

Avéne TriAcnéal Expert

Emulzia na problematickú pleť sa nanáša na noc a už po niekoľkých hodinách zmierňuje začervenanie a opuch vyrážky. Je vhodná na citlivú pokožku, čo z nej robí výborný produkt aj pre alergikov.

Prírodné prostriedky na boj s akné

Kozmetiku je v boji s akné vhodné kombinovať s prírodnými produktmi. Tie podporia hojenie zapálených vyrážok a môžu dopomôcť k úplnému vymiznutiu vášho problému. Prinášame niekoľko tipov na prírodné prostriedky vhodné na boj s vyrážkami:

 • Citrónová šťava – je výborná na jazvy po akné, zjemňuje ich a jazvy sú menej viditeľné
 • Med a škorica – med chráni pred infekciou a škorica zmierňuje začervenanie
 • Aloe vera – šťava z aloe vera má upokojujúce účinky, zmierňuje zápal
 • Biely jogurt – stiahne póry a upokojuje pleť, obsahuje vitamín A, ktorý pleť vyživuje

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search