7 tipov ako sa zbaviť strií

7 tipov ako sa zbaviť strií
5 (100%) 2 votes

Ak vás už unavujú strie, nie ste v tom samy. Strie sú problémom mnohých žien a často sa objavujú najmä v tehotenstve a po pôrode. Súvisia totiž s nárastom hmotnosti a rozťahovaním pokožky. Strie sú však problémom, ktorý má svoje riešenie. Prinášame vám niekoľko užitočných tipov ako sa zbaviť strií.

Ako vznikajú strie?

Pýtate sa, ako vznikajú strie? Strie sú jazvičky, ktoré sa na pokožke tvoria v dôsledku náhlych telesných zmien, ako je nárast váhy alebo jej rýchly úbytok. Veľmi často sa vyskytujú v tehotenstve, kedy potrápia až 90 percent budúcich mamičiek. V tomto období sú bežné strie na prsiach, zadku, bokoch a hlavne na brušku.

Keďže strie sú jazvy, nie je možné zbaviť sa ich dokonale. Dôležitá je v tomto prípade prevencia. Predchádzať vzniku strií môžete dôkladným premasťovaním pokožky a dodržiavaním pitného režimu. Strie sa pri cvičení, ktoré budete vykonávať aj v tehotenstve, môžu tvoriť menej, a tak nezabudnite na pravidelný pohyb.

Strie – odstránenie pomocou kozmetiky, prírody aj procedúr

Viditeľnosť strií môžete zmierniť pomocou prírodných aj kozmetických prostriedkov, ale tiež rôznymi procedúrami. Niektoré mamičky skúšajú Sudocrem na strie, no ten je určený hlavne na začervenanú citlivú pokožku, ekzémy a drobné poranenia, takže so striami nepomôže. Prinášame vám však niekoľko tipov, ktoré zaberajú.

Krém Mumio na strie

Pri otázke ako sa zbaviť strií sa možno stretnete aj s krémom Mumio. Krém Mumio na strie zaberá, pretože zrýchľuje regeneráciu pokožky a obnovuje tkanivá. Funguje tak, že aktivuje krvný obeh a metabolické procesy v koži a podkožnom tkanive.

Kokosový olej

Kokosový olej a kozmetické produkty s jeho obsahom hydratujú pleť a redukujú viditeľnosť už vzniknutých strií. Samotný kokosový olej môžete použiť na masáž postihnutých miest hneď po sprche. Odporúčame používať kokosový olej ako prevenciu vzniku strií a tiež na už vzniknuté jazvičky.

Shea maslo

Ďalšou možnosťou na to, ako sa zbaviť strií, je použitie shea masla. To dodáva pleti hydratáciu a rovnako ako kokosový olej, shea maslo môžete použiť v čistej forme aj vo forme produktov, v ktorých sa nachádza.

Vitamín E

Viditeľnosť strií minimalizuje tiež vitamín E. Pravidelným aplikovaním krémov s obsahom vitamínu E predchádzate vzniku strií a ak už nejaké máte, budú menej viditeľné. Vitamín E chráni pokožku pred poškodením a pôsobí aj ako antioxidant.

Procedúry na odstránenie strií

Strie je možné zredukovať pomocou viacerých kozmetických či medicínskych procedúr. Obľúbeným prostriedkom je laser, ktorý zlepšuje elasticitu pokožky. Ide o tzv. farbivový laser, ktorý sa používa pri čerstvých a ešte červených striach. Na staršie a vyblednuté strie sa používa frakčný laser. Frakčný laser podporuje tvorbu kolagénu, čím dochádza k zmenšeniu strií do šírky aj do hĺbky.

Ďalšou procedúrou používanou na odstránenie strií je mikrodermabrázia. Ide o vyhladzovanie strií pomocou jemného prášku. Dalo by sa to opísať ako šmirgľovanie pokožky, avšak je to veľmi jemný proces. Zvyčajne je na odstránenie strií potrebných absolovovať viac sedení.

Vhodná kozmetika

Či už chcete predchádzať vzniku strií alebo sa usilujete o to, aby boli čo najmenej viditeľné, pomôcť vám môžu správne kozmetické produkty. Okrem spomínaného krému Mumio je tu celý rad prípravkov na to určených.

Kozmetika vhodná na odstránenie strií by mala obsahovať vitamín E, vitamín A, prírodné oleje, ako je napríklad spomínaný kokosový, či mandľový alebo jojobový. Prinášame vám tipy na tri kozmetické prípravky, ktoré sú vhodné ako prevencia aj ako prostriedky na zmiernenie strií.

BI-OIL PurCellin Oil

Bi-Oil dodáva pokožke látky podporujúce jej pružnosť a tým sa pokožka stáva odolnou voči poškodeniu. Hydratuje a vyživuje pleť a pri pravidelnom používaním zmierňuje tvorbu strií a  viditeľnosť už vzniknutých jazvičiek.

Elasti-Q Original

Tento krém sa vyznačuje dobrou vstrebateľnosťou a po nanesení je pleť na dotyk jemná. Hydratuje ju a nezanecháva mastný pocit.

EUCERIN pH5

Eucerin pH5 je zložený z mandľového, slnečnicového a jojobového oleja a obsahuje aj vitamín E. Vďaka týmto zložkám poskytuje zvláčnenie a vyživenie pokožky, čím zlepšuje jej pružnosť a odolnosť.

Zmena životného štýlu

Ak sa trápite tým, ako sa zbaviť strií na zadku, bruchu či na stehnách, mali by ste sa zamyslieť nad zmenou životného štýlu. Pri prevencii vzniku strií je dôležitý okrem iného aj pitný režim, pretože pokožka musí byť hydratovaná nielen zvonka, ale aj zvnútra. Dospelý človek by mal denne vypiť dva litre vody, pričom u tehotných žien je to ešte o čosi viac.

Snažte sa udržať si zdravú hmotnosť, a to aj počas tehotenstva. Byť tehotná neznamená, že musíte jesť za dvoch. Samozrejme, že priberanie v tehotenstve je normálne a správne, avšak nepriberte priveľa len kvôli tomu, že budete jesť neprimerane veľa.

Nezabudnite na pravidelnú fyzickú aktivitu.

Zabrániť vzniku strií môžete aj pomocou sťahujúcej spodnej bielizne, ktorá v tehotenstve podporí vaše rastúce bruško. Pomáhajú tiež masáže počas sprchovania. Použite aspoň raz týždenne píling a premasírujte si v sprche telo masážnou rukavicou. Zvýšenú pozornosť venujte rizikovým partiám, teda zadku, brušku, stehnám a bokom. K starostlivosti patrí aj pravidelné premasťovanie pleti vhodnými prípravkami, a to aj dva-trikrát denne.

Comments
  • lia
    Odpovedať

    moj tip je kakaové maslo a do výživy zaradiť collalloc

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search