Čierne bodky: viete, ako sa ich zbavíte?

Čierne bodky: viete, ako sa ich zbavíte?
5 (100%) 1 vote

Čierne body na nose a v jeho okolí ani pre vás nie sú žiadnou novinkou? Vašu pleť pravidelne čistíte, odličujete a aj tak sa neviete zbaviť? Skúsime vám pomôcť.

Za ich viditeľnosť a čiernu farbu môžeme “ďakovať”  oxidácii pigmentu melanín. Ich výskyt či jeho zvýšenie môžeme zaznamenať v období, keď nás ovládnu či skôr prevládnu hormóny, alebo keď naša pokožka produkuje nadmerné množtvo oleja.

#1 Čistota pleti predstavuje každodenné #musthave

Čierne bodky, ktoré vidíme na povrchu, pod sebou ukrývajú upchaté póry, o ktoré sa treba starať a pravidelne ich čistiť ráno aj večer čistiacou vodou čí penivým gélom. Nezávisle na to by ste ju mali aj odlíčiť. Pri boji s mastnotou vám pomôžu kozmetické prípravky s obsahom kyseliny glykolovej a kyseliny salycilovej. Nezabúdajte ani na opláchnutie čistou vodou. Studenou.

#2 Naparovanie

Horúca para pokožku uvoľní póry a osvieži celú pleť. Pri naparovaní dbajte na to, aby ste boli aspoň v 40 cm vzdialenosť od hladiny vody. Do vody môžete pre lepší účinok pridať aj zopár kvapiek citrónu či esenciálneho olejčeka a čierne bodky budú preč. Keďže ste neodstránili príčinu len čiernu špičku ľadovca mastnoty, na procedúru si budete musieť zvyknúť.

#3 Metóda s vaječným bielkom

Na oblasť nosa a jeho okolie, prípadne aj bradu vám postačí jedno bielko, ktoré si rozšľaháte a aplikujete ho na čierne bodky. Necháte zaschnúť 10 až 15 minút a opatrne strhnete.

#4 Zmes zo sódy bikarbóny

Jednoduchá, ale účinná. Aj taká je kaša, ktorú vytvoríte zmiešaním pár lyžičiek sódy bikarbóny s minerálnou vodou. Aj tu môžete pridať zopár kvapiek citrónu. Kašu naneste na nos a nechajte pôsobiť do 5 minút. Potom ju opláchnite vodou. So sódou bikarbónou treba narábať opatrne. Môže veľmi ľahko podráždiť jemnú pokožku. Tento postup aplikujte len na nos.

#5 Vyskúšajte med s mliekom alebo škoricou

Nielen na jedenie, ale aj na pleť má med blahodárny účinok, ktorý sa pridaním správnych látok znásobí. Napríklad ho môžete skombinovať s mliekom v pomere jedna lyžička mlieka na pár kvapiek medu. Po rozmiešaní prípravok môžete rovnomerne naniesť na tvár na 5 až 10 minút a na záver si celú tvar opláchnete studenou vodou. Rovnako ako mlieko môžete do medu pridať škoricu. Tentokrát obe látky v rovnakom pomere. Vytvoríte z nich kompaktnú zmes, ktorú si natriete na miesta s bodkami. Na vrch priložte vatový tampón a po troch minútach ho rýchlo strhnite.

S touto kozmetikou vás čierne bodky nepremôžu

Po každej procedúre nezabúdajte pleť opláchnuť studenou vodou. Takisto chvíľu vyčkajte a potom jej doprajte patričnú hydratáciu. Okrem domácich postupov si môžete pomôcť aj kvalitnou kozmetikou, ktorá s čiernymi bodkami poriadne zatočí a ich viditeľnosť postupne aj hneď (podľa stavu vašej pleti) minimalizuje.

Institut Esthederm Osmoclean

Tento jemný krém vyčistí vaše zanesené póry spoľahlivo. Je vhodný pre všetky typy pleti a po použití ich zanechá vláčne a žiariace.

Páči sa nám

 • výborne otvára a čistí póry
 • nádherne zjemní pleť
 • k pleti je maximálne šetrný

Nepáči sa nám

 • vyššia cena

Bioderma Sébium H2O

Ak ste už unavené s hľadaním správnej micelárnej vody pre mastnú a zmiešanú pleť, túto by ste mali jednodznačne vyskúšať. Je veľmi pravdepodobné, že vás nesklame a stane sa vašim number#1.

Páči sa nám

 • póry čistí do hĺbky
 • dokáže odstrániť aj odolný make-up
 • nezanecháva lepkavý pocit
 • pleť opokojí

Nepáči sa nám

 • je bez vôňe – niekomu môže chýbať
 • ak ju náhodou použijete na odlíčenie očí, štípaniu sa nevyhnete

L’Oréal Paris Smooth Sugars Scrub

Čistiaci peeling je vyvinutý priamo na boj proti čiernymi bodkami. Pleť pritom vyčistí do hĺbky a pekne vyhladí jej povrch.

Páči sa nám jeho konzistencia, dizajn a v neposlednom rade účinok.

Páči sa nám

 • zbaví vás čiernych bodiek aj prebytočného mazu
 • pri čistení pórov príjmene hreje na tvári
 • má krásnu vôňu
 • môžete ho použiť aj na pery

Nepáči sa nám

 • čierne semienka peelingu môžu pokožku podráždiť
 • pri väčšom výskyte bodiek a mastnej pleti treba masku používať pravidelne

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search