8 jednoduchých spôsobov, ako odstrániť jazvy po akné

8 jednoduchých spôsobov, ako odstrániť jazvy po akné
5 (100%) 1 vote

Jazvy po akné sú nepríjemným estetickým problémom, ktorý však má svoje riešenie. Existuje viacero spôsobov, ako odstrániť jazvy po akné a my vám prinášame niekoľko užitočných rád. Pomoc nájdete nielen v kozmetike, ale aj v prírode. Niekedy sú však jazvy po akné také výrazné, že je potrebné vyhľadať odbornú pomoc. Ale o tom sa viac dozviete v článku.

Med

Med dokáže pleť výborne hydratovať. Stačí malé množstvo medu vmasírovať na jazvičky a nechať pôsobiť. Med má antibakteriálne vlastnosti a dokáže zmierniť zápal. Jeho použitie je vhodné aj na citlivú pleť. Pravidelné používanie takejto medovej masáže jazvy po akné zmierni a budú menej výrazné.

Citrón

Jazvy po akné zosvetlí čerstvá citrónová šťava, ktorá má bieliacie účinky. Stačí zmiešať citrónovú šťavu s vodou a naniesť priamo na jazvu. Snažte sa vyhnúť okolitej pokožke, aby ste ju nepodráždili. Nechajte pôsobiť približne 20 minút a potom umyte. Následne pleť hydratujte krémom. Túto kúru môžete použiť aj na jazvy po akné na chrbte.

Sóda bikarbóna

Jedlá sóda poslúži ako skvelá exfoliácia, ktorá zníži viditeľnosť každej jazvy po akné. Použitie je jednoduché. Zmiešajte dve čajové lyžičky vody s jednou čajovou lyžičkou sódy bikarbóny. Zmes naneste na tvár a krúživými pohybmi masírujte počas dvoch minút. Extra pozornosť venujte miestam s jazvami. Pastu potom opláchnite teplou vodou a pleť hydratujte.

Aloe vera

Šťava z tejto liečivej rastliny má upokojujúce účinky a podporuje blednutie jaziev po akné. Ak sa obávate použiť priamo čerstvú šťavu z aloe, siahnite po kozmetike s jej výťažkami.

Používajte vhodnú kozmetiku

Odstrániť jazvy po akné vám pomôže kozmetika s obsahom kyseliny salicylovej, retinolu prípadne s výťažkami z aloe vera. Jazvy po akné zjemnia nielen krémy, ale aj rôzne gély či olejčeky a séra. Vybrali sme pre vás tri tipy na produkty, ktoré vám v boji s jazvami po akné pomôžu.

BIOLIQ Specialist Imperfections

Nočný krém je určený špeciálne na jazvy po akné a je vhodný aj pre citlivú pleť. Problematické miesta hydratuje a obnovuje hutnosť pleti.

La Roche-Posay Effaclar DUO (+)

Korekčná obnovujúca starostlivosť proti nedokonalostiam pleti a stopám po akné obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá obnovuje povrch pleti. Je vhodná aj pre citlivú pleť a ideálne je používať ju ráno aj večer.

PALMER'S Hand & Body Cocoa Butter Formula

Sérum na jazvy predstavuje intenzívnu starostlivosť a pokožku. Pleť je pri pravidelnom používaní regenerovaná a jazvy sú menej viditeľné.

Krémy s obsahom kyseliny salicylovej

Kyselina salicylová pomáha odstraňovať odumreté bunky pokožky, čím ju vyhladzuje. Vďaka tomu sú jazvy po čase bledšie a menej viditeľné. Rovnako dobre poslúžia aj kozmetické prípravky s obsahom kyseliny glykolovej.

Pomôže aj laser

Ak máte pocit, že príroda a kozmetické prípravky na vaše jazvy po akné nezaberajú, zvážte návštevu kožného lekára. Ten vám môže odporučiť laserový zákrok. Laser sa používa buď na odparenie jazvy, alebo na stimuláciu tvorby kolagénu.

Dôležitá je prevencia

Aj pri jazvách po akné platí, že prevencia je veľmi dôležitá. Jednoduchšie je zabrániť vzniku jazvy ako ju potom odstrániť. Preto by ste v prípade, že vás trápi akné, mali dodržiavať niekoľko zásad:

  • Nedotýkajte sa vyrážok a nevytláčajte ich
  • Dodržiavajte pitný režim a zdravú životosprávu
  • Používajte kozmetiku, ktorá zmierni vznik akné
  • Chráňte sa pred slnkom
  • Chodievajte pravidelne ku kozmetičke na profesionálne čistenie pleti

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search