Najlepší krém na rosaceu 2019 – recenzie a porovnanie

Najlepší krém na rosaceu 2019 – recenzie a porovnanie
4.4 (88.33%) 12 votes

Rosacea, známa aj ako ružovka, je kožné ochorenie, ktoré znepríjemňuje život nejednej žene. Jej prejavy sú rôzne, od jemného začervenania až po pupienky pripomínajúce akné. Niekedy sa prejavuje návalmi červene do tváre, no začervenanie nezmizne len tak ľahko.

Ak vás tento kožný problém trápi, mali by ste si vybrať najlepší krém na rosaceu, a veríme že nasledujúce recenzie vám s výberom pomôžu. Pri ružovke je totiž správne zvolená starostlivosť mimoriadne dôležitá.

Najlepší krém na rosaceu

Ak vás trápi predovšetkým začervenanie a citlivá pleť, správnou voľbou pre vás by mohol byť krém AVÈNE Antirougeurs. Vďaka obsahu liečivej termálnej vody pôsobí krém hojivo na podráždenú pokožku a pomáha zmierňovať jej citlivosť a začervenanie.

Citlivú pleť, ktorá má sklon k začervenaniu, by mal pri pravidelnom používaní upokojiť aj denný krém EUCERIN Anti-Redness. Je vhodný pre všetky vekové skupiny a prejavy začervenania a citlivosti pokožky pekne zjemňuje a časom odstraňuje.

Ak potrebujete pleť upokojiť čo najskôr, siahnite po kréme BIODERMA Sensibio AR. Ten zabraňuje ďalšiemu rozširovaniu začervenania a pleť chráni pred vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Vhodnou a zároveň cenovo dostupnou voľbou pre starostlivosť o pleť so sklonom k začervenaniu je tiež krém PHARMACERIS R-Rosacea Lipo-Rosalgin. Okrem toho, že citlivú pleť upokojuje, obsahuje aj ochranný SPF faktor, takže ju chráni pred účinkami slnečného žiarenia.

Problematickú a veľmi citlivú pleť upokojí aj LA ROCHE-POSAY Rosaliac. Zmierňuje viditeľnosť rozšírených žiliek a podráždenosť pleti sa pravidelným používaním zmierni, až postupne vymizne.

#1 AVÈNE Antirougeurs

Denný krém proti začervenaniu pokožky od Avéne je vhodnou voľbou pre tie z vás, ktoré chcú pleti dopriať naozaj kvalitnú starostlivosť. Právom možno tento produkt označiť titulom najlepší krém na rosaceu.

Krém obsahuje aj ochranný SPF faktor. Je veľmi ľahký, vďaka čomu sa dobre rozotiera a do pleti sa rýchlo vpíja. Pleť tak hydratuje po celý deň.

Jediné, čo by sme tomuto krému mohli vytknúť, je vyššia cena.

Páči sa nám

 • ľahká konzistencia
 • SPF 20
 • pleť viditeľne upokojuje

Nepáči sa nám

 • vyššia cena

#2 EUCERIN Anti-Redness

Eucerin Anti Redness považujeme tiež za najlepší krém na rosaceu. Test nám ukázal, že tento produkt pokožku upokojí takmer okamžite po nanesení.

Ak máte na tvári zapálené miesta, vďaka tomuto krému zmiznú. Okrem toho sa nám páčia jeho hydratačné schopnosti a oceňujeme aj praktické balenie.

Menším negatívom môže byť opäť vyššia cena.

Páči sa nám

 • rýchly účinok
 • hydratácia
 • praktické balenie

Nepáči sa nám

 • vyššia cena

#3 BIODERMA Sensibio AR

Citlivá pokožka má často pocit pnutia, ktorý sa používaním krému Bioderma Sesibio AR zmiernil. Má veľmi príjemnú a ľahkú textúru, pleť upokojuje a zároveň ju pekne rozjasní. Zmierňuje začervenanie pleti a lieči vyrážky a zapálené miesta, takže pri pravidelnom používaní pocítite úľavu od všetkých nepríjemností.

Ak má vaša pleť sklon k masteniu, môže tento krém na tvári zanechať pocit mastného filmu. Mínusom je aj chýbajúci SPF faktor.

Páči sa nám

 • zmierňuje pnutie
 • rozjasňuje
 • odstraňuje začervenanie

Nepáči sa nám

 • pri mastnej pleti zanecháva mastný film
 • chýba SPF faktor

#4 PHARMACERIS R-Rosacea Lipo-Rosalgin

Tento krém s ochranným faktorom SPF 15 je určený vyslovene na rosaceu a pri pravidelnom používaní sa dostavia výsledky v podobe zmiernenia jej prejavov a vymiznutia červených miest na pleti.

Pekne upokojí začervenané miesta a pleť tiež príjemne vyživí a hydratuje. Krém je navyše cenovo dostupný a nenašli sme nič, čo by sme mu vytkli.

Páči sa nám

 • má ochranný faktor SPF
 • upokojuje a vyživuje pleť

Nepáči sa nám

 • nič sme nenašli

#5 La Roche-Posay Rosaliac

Na tomto produkte oceňujeme jeho ľahkú konzistenciu, ktorá pripomína gél. Asi po mesiaci používania sa pri teste dostavilo viditeľné zmiernenie až vymiznutie začervenaných miest.  Úľavu od nepríjemných pocitov pritom prináša okamžite po nanesení.

Veľmi dobre sa vpíja do pleti a dobre hydratuje.

Keďže ide o lekárenskú kozmetiku, aj tento krém na rosaceu patrí k drahším produktom. Nevýhodou je, že ak ho chcete použiť ako podkladový krém pod make-up, nemusí vám úplne vyhovovať. Nevýhodou je aj chýbajúci SPF faktor.

Páči sa nám

 • ľahká konzistencia
 • rýchlo sa vpíja

Nepáči sa nám

 • vyššia cena
 • chýba SPF faktor

Porovnanie krémov na rosaceu

Ako si vybrať najlepší krém na rosaceu

Rosacea je kožné ochorenie, ktoré si vyžaduje špecializovanú starostlivosť. Pri výbere najlepšieho krému na rosaceu by ste mali hľadieť na to, či trápia vašu pleť, okrem tohto ochorenia aj nejaké ďalšie problémy.

Siahajte však vždy po lekárenskej kozmetike, ktorá je určená na citlivú pleť a ideálne je aj hypoalergénna. Pri tej si môžete byť istá, že vám pleť nijakým spôsobom ešte viac nepodráždi.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search