Najlepší peeling na tvár 2019 – recenzie a porovnanie

Najlepší peeling na tvár 2019 – recenzie a porovnanie
5 (100%) 4 votes

Každá pleť si zaslúži, aby sme každodennú starostlivosť doplnili aj o niečo viac. A tým môže byť práve vhodne zvolený pleťový peeling, ktorý sa odporúča naniesť aspoň raz za týždeň. Ako si však vybrať najlepší peeling na tvár, vhodný pre vašu pleť?

Nie všetky peelingy sú vhodné na každý typ pleti, a tak si treba vybrať práve podľa toho, aký typ pleti máte. Naše recenzie vám pomôžu zorientovať sa v širokej ponuke a vybrať si ten najlepší peeling na tvár.

#1 LA ROCHE-POSAY Physiologique

Ak hľadáte produkt, ktorý by vyhovoval požiadavkám citlivej a alergickej pleti, práve ste ho našli. Recenzie ho právom zaraďujú k tým najlepším peelingom na tvár, pretože citlivá pleť ho dobre znáša. Ak na iné peelingy pokožka reaguje pálením alebo začervenaním, pri tomto peelingu sa vám to rozhodne nestane. K pleti je veľmi jemný a šetrný a prináša príjemný výsledok.

Tomuto peelingu nemáme čo vytknúť, jediným mínusom je jeho vyššia cena.

Páči sa nám

 • je vhodný na citlivú a alergickú pleť
 • je jemný

Nepáči sa nám

 • vysoká cena

#2 BIONE COSMETICS Care

Tento hĺbkový čistiaci peeling bez parabénov a silikónov obsahuje extrakt z uhorky a je vohdný na všetky typy pleti. Pokožku pekne vyhladí a dokonca ani pri citlivej pleti nespôsobuje nepríjemné začervenanie, a to napriek tomu, že je pomerne hrubý. Pleť nevysúša, dobre čistí a vyhladzuje, navyše je za výhodnú cenu.

Pri nanášaní odporúčame príliš netlačiť, aby ste pleť veľmi nepodráždili, pretože zrnká sú celkom veľké.

Páči sa nám

 • nižšia cena
 • nevysušuje
 • pekne vyhladzuje

Nepáči sa nám

 • má väčšie zrnká

#3 ZIAJA Manuka Tree Purifying

Táto čistiaca peelingová pasta je vhodná pre normálnu a mastnú pleť a pekne čistí upchaté póry. Pleť je po použití jemná, nie je podráždená a vôbec ju tento peeling nevysušuje. Všimli sme si tiež redukciu rozšírených pórov. Napriek tomu, že peeling je jemný, jeho čistiace schopnosti sú výborné.

Navyše patrí k cenovo dostupným produktom a za tú cenu sa skutočne oplatí ho vyskúšať.

Páči sa nám

 • čistí aj upchaté póry
 • nevysušuje

Nepáči sa nám

 • nič sme nenašli

#4 NEUTROGENA Visibly Clear Pink Grapefruit

Tento peeling s príjemnou citrusovou vôňou je veľmi jemný a pleť je po jeho použití jemná a hebká.  Zrniečka sú veľmi drobné, nemusíte sa obávať ani začervenania pleti.

Ak však chcete peeling, ktorý pleť poriadne vyčistí, budete možno trochu sklamaná. Peeling od Neutrogeny obsahuje pomerne malé množstvo čistiacich čiastočiek. Možno ani nebudete cítiť, že si robíte peeling. Tiež sa môže stať, že suchšia pleť bude po jeho použití potrebovať hydratáciu.

Páči sa nám

 • vôňa
 • je jemný

Nepáči sa nám

 • obsahuje málo čistiacich zrniečok

#5 AVON Planet Spa Oriental Radiance

Tento peeling od Avonu je vhodný pre všetky typy pleti a obsahuje výťažky z bieleho čaju, ktoré pleť príjemne osviežia. Príjemne vonia, je cenovo dostupný a na pleť, ktorú netrápia žiadne problémy, je veľmi vhodný. Pekne ju vyhladí a vyčistí.

Neodporúčali by sme ho však na citlivú alebo problematickú pleť, pretože na nej môže spôsobiť podráždenie.

Páči sa nám

 • cena
 • osviežuje

Nepáči sa nám

 • nie je vhodný pre citlivú pleť

Porovnanie peelingov na tvár

Ako si vybrať najlepší peeling na tvár

V prvom rade si vysvetlíme, na čo vlastne peeling slúži. V porovnaní s bežnými čistiacimi penami alebo krémami na tvár, peeling obsahuje malé čiastočky, ktoré pleť obrusujú. Zbavia ju tak odumretých buniek či prípadných čiernych bodiek a dokonale ju vyhladia. Navyše ju premasírujú a prekrvia, takže výsledkom je jemná a žiarivá pokožka. Ak hľadáte peeling na tvár, naše recenzie vám v tom určite pomôžu.

Tak, ako pleťové krémy, aj pleťové peelingy si treba vyberať podľa typu pleti a problému, ktorý vás trápi. Napríklad suchú pleť by nevhodne zvolený peeling, určený na pleť s akné, zbytočne vysušil a určite by sa nedostavil očakávaný efekt. Najlepší peeling na tvár preto hľadajte v prvom rade podľa typu pleti.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search