Najlepší šampón na suché vlasy 2019 – recenzie a porovnanie

Najlepší šampón na suché vlasy 2019 – recenzie a porovnanie
4.8 (95%) 4 votes

Suché vlasy nie sú len záležitosťou letných dní, kedy ich ničí prudké slnko. Zima dáva vlasom zabrať rovnako. Preto sme pre vás pripravili recenzie zamerané na najlepší šampón na suché vlasy, ktorý vám pomôže vyriešiť tento problém, kedykoľvek sa objaví.

Dôležitým príznakom suchých vlasov je strata vlhkosti. Dochádza k poruche povrchovej štruktúry a ku strate tukového filmu vlasu, ktorý slúži ako neviditeľný ochranný plášť. Ako sa problém prejaví? Vlasy majú sklon k strapateniu a zle sa upravujú. Na dotyk sú hrubé, drsné a ich končeky rozdvojené.

Poznáte tento problém dôverne? Nebojte sa, nič nie je stratené. Skúste tieto šampóny na suché vlasy a efekt ozdravenia sa určite dostaví.

#1 Phyto Phytoelixir

Šampón na suché vlasy Phyto Phytoelixir je skutočným zázrakom na suché vlasy. Obsahuje 95%  prírodných ingrediencií, výťažkov z rôznych bylín a kríkov.

Šampón dôkladne vyživuje suché a poškodené vlasy, príjemne vonia a vlasy sú už po prvých použitiach viditeľne silnejšie a lesklejšie.

Páči sa nám

 • zložený z prírodných ingrediencií

#2 Ziaja Goat's Milk

Šampón od značky Ziaja predsavuje cenovo výhodnú alternatívu pre dennú starostlivosť o vaše vlasy. Výborne ich hydratuje a dodáva im svieži vzhľad.

V kombinácii s ostatnými produktami značky sa o vaše vlasy postará jednoducho dokonale.

Páči sa nám

 • dobrá regenerácia vlasu
 • cena
 • príjemná vôňa

#3 Natura Siberica Natural&Organic

Ako najlepší šampón na suché vlasy sme zaradili do top rebríčka aj šampón od značky Natura Siberica. Šampón obsahuje výťažky z borovice, ktorá je bohatá na aminokyseliny a šípky, ktoré obsahujú množstvo vitamínu C. Obe tieto zložky dodávajú vlasom potrebnú pružnosť a zabraňujú ich vysušovaniu. Šampón neobsahuje parabény a skladá sa z 95% prírodných produktov.

Páči sa nám

 • príjemná vôňa
 • dobre pení
 • šetrný k vlasom a pokožke

#4 L’Oréal Paris Elseve Total Repair 5 Low Shampoo

Šampón z produktovej rady ELSEVE je rovnako dobrou voľbou, ktorá vašim suchým vlasom prinavráti prirodzený vzhľad. Šetrne očistí pokožku hlavy a zanechá  vlasy príjemne hebké.

Vlasy poctivo hydratuje a zabraňuje ich predčasnému vypadávaniu.

Páči sa nám

 • skvelá vôňa
 • netreba použiť kondicionér
 • vlasy sú viditeľne zdravšie

Nepáči sa nám

 • striedajte s iným šampónom

#5 FUDGE Make a mends

Ak chcete svojim vlasom dopriať zdravý koktejl, siahnuť môžete aj po tomto produkte. Šampón FUDGE Make a mends pre suché a poškodené vlasy sa o ne dokonale postará.

Tento produkt navyše neobsahuje sulfáty, čo je určite jeho nespornou výhodou. Vlasy budú zdravé a lesklé.

Páči sa nám

 • okamžitá regenerácia vlasov

Triky pre lesklejšie a bohatšie vlasy

 1. Vlasy češte veľmi opatrne. Suché vlasy majú tendenciu pri nesprávnom česaní vo veľkom množstve vypadávať. Nikdy nečešte vlasy mokré. Mokrý vlas má sklony sa oveľa skôr lámať ako keď máte vlasy po umytí dostatočne vysušené.
 2. Okrem vlasov je potrebné starať sa i o pokožku hlavy. Práve táto môže pri suchých vlasoch za nedostatočnú produkciu vlasového mazu. Aby ste aj pokožku dôkladne ošetrili, doprajte jej masáž. Prekrvíte tak pokožku hlavy a napomôžete k tvorbe vlasového mazu potrebného k výžive samotného vlasu.
 3. Pri umývaní vlasov je viac ako potrebné dbať na to, akú vodu používate. Na suché vlasy používajte vlažnú vodu, nikdy nie horúcu. Horúca voda pôsobí na vlasy agresívne a oberá ich o potrebné lipidy.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search