Ako sa zbaviť vrások na čele

Ako sa zbaviť vrások na čele
3.3 (65.71%) 7 votes

Zbaviť sa hlbokých vrások na čele sa môže zdať nemožné, avšak poznáme zopár trikov, ako ich zmierniť. Na to, aby sa vrásky na čele minimalizovali, je potrebná nielen vhodná kozmetika, ale tiež zmena životného štýlu a dopomôcť môžu aj domáce skrášľovacie procedúry. Viac sa dozviete v článku.

Dôležitá je prevencia

Pri vráskach vo všeobecnosti platí, že je jednoduchšie predchádzať ich vzniku ako s nimi bojovať. Preto je veľmi dôležitá pravidelná starostlivosť o pleť.

Tá by mala zahŕnať toto:

1. Používanie ochrany pred slnečným žiarením

Slnečné žiarenie je jedným z faktorov, ktoré najviac ovplyvňujú vznik vrások. Preto by váš denný krém mal obsahovať ochranu pred UVA a UVB žiarením a SPF minimálne 30. Myslite na to, že ochranu pred škodlivým slnečným žiarením potrebujete aj vtedy, keď vonku nie je slnečno.

2. Umývajte si tvár každý deň

Umývajte si tvár raz až dvakrát denne, viac nie. Prílišné umývanie zbavuje pleť ochranného filmu, takže aj vrásky na čele môžu byť viditeľnejšie a hlbšie. Na umývanie pleti používajte vždy vhodný kozmetický prípravok.

3. Po umytí používajte tonikum

Použitie tonika po umytí pleti pomáha udržiavať v pleti optimálne pH. Vyhýbajte sa prípravkom s obsahom alkoholu, ktorý pleť vysušuje.

4. Dbajte na dostatočný pitný režim

Len hydratovaná pokožka môže byť žiarivá a zdravá. Dodať pleti hydratáciu je potrebné nielen zvonka pomocou hydratačných krémov, ale aj zvnútra. Pokožka bude pružná a vrásky menej viditeľné.

5. Nefajčite a obmedzte alkohol

Prílišná konzumácia alkoholu poškodzuje cievky v pokožke, čím ju oslabuje a pleť je náchylnejšia na vznik vrások. Cigaretový dym zase znižuje tvorbu kolagénu a elastínu, preto pleť fajčiarov vyzerá staršie.

Ako si vybrať správnu kozmetiku na vrásky?

Samozrejme, že súčasťou prevencie vzniku vrások je aj používanie vhodnej kozmetiky. Ak neviete, čo by mala kozmetika na vrásky obsahovať a ako si vybrať tú správnu, tu je zopár tipov.

1. Stavte na retinol

Vrásky na čele a ďalšie príznaky starnutia pleti pomôže zjemniť retinol a prípravky s jeho obsahom. Nezľaknite sa, ak sa po prvom použití na pleti objaví začervenanie a pokožka sa začne šúpať. Hneď ako zmiznú šupinky, bude pleť vypnutejšia a vrásky menej viditeľné.

2. Kyselina alfahydroxylová

Produkty na vrásky by mali tiež obsahovať kyselinu alfahydroxylovú, ktorá nepodráždi pleť tak, ako retinol, no dosiahnete ňou rovnaké účinky.

3. Hľadajte produkty s vitamínmi

Používajte kozmetiku s obsahom antioxidantov. Produkty, ktoré obsahujú vitamíny A, C, E a betakarotén zjemnia vaše vrásky a vyživia pleť.

4. Skúste peeling

Peeling s obsahom kyseliny glykolovej je pre pokožku s vráskami veľmi prínosný. Ešte účinnejšie na vrásky pôsobí peeling s kyselinou salicylovou, ktorá pleť vyhladí.

3 tipy na kozmetiku na vrásky na čele

Ak hľadáte kozmetiku, ktorá vám uľačí boj s vráskami na čele, máme pre vás tieto tipy na séra proti starnutiu pleti.

DELIA COSMETICS Professional Face Care Vitamin C

Ako sme už spomínali, vitamín C patrí k antioxidantom, ktoré sú v boji s vráskami nápomocné. Toto sérum je vhodné pre všetky typy pleti a pokožka je po jeho použití rozjasnená a zjednotená.

INSTITUT ESTHEDERM Intensive Retinol

Retinol je v boji proti vráskam osvedčeným prostriedkom. Koncentrované sérum s jeho obsahom je proti príznakom starnutia pleti ako stvorené. Má konzistenciu oleja a vhodné je pre všetky vekové skupiny a typy pleti.

PIERRE RENÉ Medic Laboratorium

Vrásky na čele môže zmierniť aj kolagén obsiahnutý v tomto sére vhodnom na zrelú pleť. Postará sa o regeneráciu a obnovu hustoty a zabezpečí tiež spevnenie a liftingový efekt.

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search